Legenda AC/DC Malcolm Young nie żyje. Miał 64 lata [AUDIO]

Malcolm Young, foto: Facebook.com/AC/DC
Malcolm Young, foto: Facebook.com/AC/DC

O śmierci współzałożyciela legendarnego zespołu AC/DC zespół poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Brat zmarłego muzyka Angus w swoim wpisie zaznaczył, że Malcolm „Pozostawia za sobą wielkie dziedzictwo, które będzie żyć wiecznie. Malcolm, dobra robota”.

Gitarzysta Malcolm Young zmarł w Glasgow, stolicy Szkocji. To również jego miejsce urodzenia.

– „Dzisiaj z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście Malcolma Younga. Malcolm, wraz z Angusem, byli twórcami i założycielami AC/DC. Z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem Malcolm pracował na rzecz zespołu. Jako gitarzysta, tekściarz i wizjoner był niezwykłym czlowiekiem” – czytamy we wpisie.

AC/DC, zdj. Facebook
AC/DC, zdj. Facebook

„Jako bratu, jest mi ciężko wyrazić słowami co Malcolm dla mnie znaczył. Łącząca nas więź była unikatowa. Pozostawia za sobą wielkie dziedzictwo, które będzie żyć wiecznie. Malcolm, dobra robota” – pisze brat zmarłego.

Malcolm Young urodził się w Glasgow w 1953 roku. W wieku 10 lat wyjechał z rodziną do Australii.

Czytaj także: Ostatni z 544 obrazów Churchilla idzie pod młotek. Dzieło przedstawia ulubione miejsce premiera

W 1973 roku wraz z bratem założył AC/DC. Zespół przez dziesięciolecia był jednym z najbardziej popularnych zespołów świata.

Grupę charakteryzowało ostre hardrockowe brzmienie. Do najbardziej popularnych utworów grupy należą takie utwory jak: „Highway to hell”, „Thunderstruck”, „Back in black”, „Hells Bells” czy „Let there be rock”.

W 2014 roku w związku z problemami zdrowotnymi, Malcolm przestał koncertować z zespołem. Zastąpił go jego bratanek, Stevie Young.

źródło: Facebook, wolnosc24.pl

Posłuchaj jednego z najpopularniejszych utworów AC/DC „Thunderstruck”, YouTube:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here