Co tam się działo? Szturm 300 imigrantów na przejście graniczne w Hiszpanii. Interweniowało wojsko [VIDEO]

Szturm 300 imigrantów na przejście graniczne w Hiszpanii. Na drodze stanęło im wojsko.
Szturm 300 imigrantów na przejście graniczne w Hiszpanii. Na drodze stanęło im wojsko. zdj. ilustracyjne/ PAP/EPA: PACO GUERRERO

Co tam się działo? Szturm 300 imigrantów na przejście graniczne w Hiszpanii. Kilkuset nielegalnych migrantów próbowało wdrapać się na płot graniczny z Unią Europejską. Na drodze stanęło im wojsko. Nagranie z tej akcji poniżej. 

Jak podaje portal Daily Mail wczesnym rankiem 21 listopada 300 mieszkańców różnych państw Afryki Subsaharyjskiej wdarło się w pobliże ogrodzenia między Marokiem a Hiszpanią.

Czytaj też: Trwa największa akcja poszukiwawcza w historii argentyńskiej marynarki. Na jego pokładzie jest pierwsza w Ameryce Południowej kobieta podwodniak – Maria, potomkini polskich emigrantów

O całym incydencie poinformowało biuro prasowe hiszpańskiej straży granicznej pilnującej dostępu do hiszpańskiej enklawy w Afryce.

Tylko niewielka grupa zdołała wdrapać się na zakończony drutem kolczastym płot. Większość zatrzymało marokańskie wojsko” – podaje portal ceutaactualidad.

Jak podają brytyjskie media Hiszpania szybko zyskuje na popularności jako kierunek ucieczki migrantów.

Imigranci zarobkowi próbują wedrzeć się na teren Unii Europejskiej zarówno lądem oraz drogą morską. Ostatnio na początku listopada 80 osób usiłowało wejść na teren Ceuty.

A w ostatni weekend statki ratownicze i okręty hiszpańskiej marynarki wojennej uratowały u afrykańskich wybrzeży 44 łodzie z 650 imigrantami, w większości obywatelami Algierii.

Poniżej nagranie.

Przeczytaj też: USA uznały Koreę Północną za sponsorów terroryzmu. Trump: „To zwiększy izolację morderczego reżimu”

Źródło: Wolność24/ Daily Mail/ ceutaactualidad/ wp.pl

Reklama / Advertisement

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here