Najwyższy Czas! Numer podwójny 48 2017. Od poniedziałku w kioskach oraz online

Reklama / Advertisement

„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji. Najnowszy numer (48/2017) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

Prohibicja z operetki: O tym, jakie są skutki prohibicji, pokazuje historia Chicago lat 30 XX wieku. Tam właśnie władze wprowadziły zakaz sprzedaży alkoholu, aby obronić obywateli przed alkoholizmem. Efekt był taki, że natychmiast rozwinęły się meliny, a wielki biznes zaczęła robić mafia. W Polsce, jeśli ustawa przejdzie proces legislacyjny, nowe prawo
wprowadzające bezwzględny zakaz sprzedaży napojów wyskokowych od godziny 22 do godziny 6 rano następnego dnia, zacznie obowiązywać już 1 stycznia 2018 r. str. VIII

Powrót Jarosława: Na razie Jarosław Kaczyński może zaś powtórzyć nie tylko za Donaldem Tuskiem z 2011 r., że nie ma z kim przegrać. Ba, on nawet nie ma z kim wygrać. PiS właśnie rozpoczął konsumowanie posłów Pawła Kukiza i cały jego ruch ma sporą szansę nie wejść do parlamentu w kolejnych wyborach, bo zwyczajnie nie będzie tam, nikogo kto zna się robieniu kampanii wyborczych. Dziś zresztą w ogóle nie ma żadnej konkurencji dla PiS poza środowiskiem wolnościowym, bo tylko tam jest konstruktywna alternatywa dla Polski budowanej przez Kaczyńskiego. Więcej na str. X.

Odmowa prezydenta: Kompletnie nie rozumiem też postępowania pana prezydenta Andrzeja Dudy, który w kampanii wyborczej obiecywał rodzinom kresowym prawdę, pochówek, zachęcał do głosowania na niego. Większość oddała na niego głosy, a później kompletnie się z tego wycofał. Do dzisiaj nie chce spotkań z rodzinami i co więcej przez dwa lata nie pojechał na groby pomordowanych, ani na Ukrainie, chociaż był tam dwa razy, ani na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie. Należy do tej drugiej grupy. Jest za prawdą, ale widzi przeszkody. Charakterystyczne jest u pana prezydenta milczenie i omijanie miejsc, gdzie są pomordowani na Kresach – ocenia w wywiadzie ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Czytaj na str. XIV.

KRAJ

● Prohibicja wraca? – Leszek Szymowski
● Powrót Jarosława – Jan Piński
● Odlot Wałęsy – Redakcja wolnosc24.pl
● Odmowa prezydenta – z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim rozmawia Rafał Pazio.
● Kiedy nic nie wiadomo – Krzysztof M. Mazur
● Gorczakow, Tusk i „naziści” – Stanisław Michalkiewicz
● Czy Parlament Europejski tym się zajmie? – Marian Miszalski
● Dochodowy antyfaszyzm – Leszek Szymowsk

ŚWIAT

● Francuski laicyzm czy wojujący ateizm – Bogdan Dobosz
● Rosyjskie koneksje – Natalia Dueholm
● Trump w Azji – Wojciech Tomaszewski
● Coraz większe koszty – Tomasz Mysłek

PUBLICYSTYKA

● Dzieci ciągle za mało – Antoni Mak
● Filozoficzne skutki Reformacji – Jakub Wozinski
● Zbrodniarz spod cerkiewnego dachu – Marek A. Koprowski
● Sześć tras do wyboru – Marek A. Koprowski
● Posłaniec diabła – Jan Piński
● Sędzia Moore – upadek krzyżowca? – Natalia Dueholm
● Światowość nie dla Łodzi – Marian Miszalski
● Przykuci do ziemi – Marcin Adamczyk

Reklama / Advertisement