Szkoła zakazuje mieć „najlepszych przyjaciół”. To wyklucza tych, którzy nie mogą znaleźć towarzystwa

Thomas’s Battersea School, fot. google streat view
Thomas’s Battersea School, fot. google streat view

Elitarna Brytyjska szkoła Thomas’s Battersea oficjalnie zakazała swoim uczniom używania określenia „najlepszy przyjaciel”. Według kadry nauczycielskiej zmusi to uczniów do utrzymywania kontaktów ze wszystkimi rówieśnikami.

Jane Moore, matka jednego z uczniów tej szkoły wspomina, iż nie tylko „najlepszy przyjaciel” trafił na zakazaną listę. Od niedawna dzieci nie mogą również organizować urodzin, na które zaproszą konkretne osoby.

Zobacz także: W odmętach lewackiego szaleństwa. Brytyjskiego nauczyciela wyrzucą z pracy bo dziewczynkę, która myśli, że jest chłopcem, nazwał dziewczynką

„Jeśli organizujesz urodzinową imprezę to wszyscy są na nią zaproszeni” – twierdzą nauczyciele.

Co ciekawe Thomas’s Battersea to nie pierwsza placówka edukacyjna, która wprowadza tego rodzaju restrykcje. Wcześniej podobne zakazy pojawiały się już w „nowoczesnych” szkołach w Stanach Zjednoczonych.

Psychologowie w tej kwestii pozostają zgodni i krytykują pomysł. Jako argumentu w dyskusji używają „odrealnienia” życia dzieci, przez co w dorosłym życiu nie będą potrafili zbudować relacji.

Czytaj również: W odmętach lewackiego szaleństwa. Portal zarzuca Weinsteinowi rasizm bo… częściej napastował białe kobiety niż czarne

Dodatkowo brak „najlepszych przyjaciół” i w zasadzie, zmuszanie do relacji wszystkich ze wszystkimi spowoduje, że za kilka lat ewentualnych brak nowych znajomych doprowadzi do depresji. Nowe miejsce może nie być na „tyle nowoczesne” i zbudowanie przyjaźni polegać będzie nie na odgórnym przepisie ale faktycznej znajomości.

źródło: businessinsider.my / Wolność24.pl