Niesamowity popis dwóch Francuzów. W powietrzu wskoczyli do lecącego samolotu [VIDEO]

Źródło: YouTube
Reklama / Advertisement

Dwóch francuskich skoczków dokonało niezwykłego wyczynu. Zrzucili się z góry i  wskoczyli do lecącego samolotu.

Vfred Fugen i Vince Reffet są specjalistami od skoków BASE. Polegają one na używaniu w czasie skoków specjalnych kombinezonów, które niosą śmiałków jak szybowiec.

Dwaj Francuzi postanowi zrobić coś czego jeszcze nikt na świecie nie dokonał. Zrzucić się z góry, dogonić lecący samolot i wskoczyć do jego wnętrza.

Swój niezwykły projekt „A Door In The Sky” (Drzwi w Niebie – tłum. red.) zrealizowali w Alpach Berneńskich. Para Francuzów najpierw wspięła się na liczący 4062 metrów szwajcarski szczyt Jungfrau.

Zobacz też: Pijana w sztok kobieta zaczepiała drogowców i przeszkadzała im w pracy. Robotnik nie wytrzymał i brutalnie ją znokautował [VIDEO]

Potem zrzucili się z niego i w kombinezonach szybowali goniąc lecący miedzy górami samolot Pilatus Porter. Po chwili znaleźli się jego wnętrzu wpadając przez otwarty trap.

Francuzi chcieli uczcić 20-lecie Patricka de Gayardona, który w 1997 roku, skoczył z samolotu i wylądował w samolocie.

On był pionierem i chcieliśmy odtworzyć jego sztuczkę – powiedzieli bohaterowie niezwykłego wyczynu.

Przygotowania do skoku trwały kilka miesięcy. Trenowali m.in w hiszpańskiej Empuriabrava, która jest mekką skoczków BASE.

Zobacz też: Kolejna dziwaczna kampania resortu zdrowia. Po kopulujących królikach jest koń który mówi. Śmiać się czy płakać? [VIDEO]

Reklama / Advertisement