Prezydent kontra PiS. Andrzej Duda zdradził stanowisko w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i Prezydent Andrzej Duda. / Dostawca: PAP
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i Prezydent Andrzej Duda. / Dostawca: PAP

W Sejmie trwają prace nad poprawkami do ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Wersje forsowane przez PiS budzą coraz większe kontrowersje. Prezydent ogłosił, że nie podpisze ustaw, jeśli będą przypominać te zawetowane w lipcu.

Posłowie w komisji pracują nad projektami ustaw, które przesłał prezydent. Proponowane przez posłów Prawa i Sprawiedliwości poprawki budzą duże kontrowersje. Pojawiają się głosy, że partia rządząca chce przepchnąć projekty, które w swoim brzmieniu są łudząco podobne do poprzednio zaproponowanych.

ZOBACZ: Przełomowe odkrycie łódzkich naukowców. Opracowali nowatorską metodę, która pozwoli na walkę z nowotworami

Prezydent odniósł się do sprawy, stwierdzając, że: określiłem, jakie są granice tego, co postrzegam jako dopuszczalną zmianę w tych ustawach (o KRS i SN – PAP) i powiedziałem, że nie zgodzę się na powrót do tych rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu; to jest ta granica, którą wtedy wytyczyłem.

PRZECZYTAJ: Pijana w sztok kobieta zaczepiała drogowców i przeszkadzała im w pracy. Robotnik nie wytrzymał i brutalnie ją znokautował [VIDEO]

Andrzej Duda ma nadzieję, że jego projekty: utrzymają się w tych granicach, tak by nadawały się do podpisania. W innym wypadku głowa państwa po raz kolejny zawetuje poprawione przez PiS ustawy.

Dziennikarze próbowali się dowiedzieć, czy prezydent zna treść zgłaszanych przez PiS poprawek. Duda odpowiedział, że: prezydent nie może w żaden sposób ograniczać posłów w możliwości składania poprawek.

Wygląda więc na to, że pałac prezydencki nie zapoznał się jeszcze dokładnie ze zmianami projektów autorstwa PiSu.

SPRAWDŹ: Jak odejść od uniomarksizmu-lesbianizmu

Przebywający z wizytą w Wietnamie Duda, został również zapytany o spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Według prezydenta nie ma takich planów, ale jeśli zajdzie potrzeba to do rozmowy dojdzie.

Można się jej spodziewać, jeśli Duda, po raz kolejny, zdecyduje się na odrzucenie projektów PiS.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Kolejny wpis z więzienia Stonogi: „Założono mi stryczek”. „Ziobro, to Ty stoisz za tymi hitlerowskimi prześladowaniami” [VIDEO]

(PAP)

7 KOMENTARZE

  1. Pełniący obowiązki prezydenta pachoł żydowski Duda, zerwał się z łańcucha pana Prezesa i szczeka…a przecież prezydenckie veto Sejm może odrzucić…i czym się tu przejmować !

  2. Dobrze niech wetuje, nie może być wszystko pod kontrolą jednej partii, bo będzie w Polsce ustrój totalitarny. Nie może być władza sądownicza pod kontrolą ministra i władzy wykonawczej. Reformę trzeba przeprowadzić, ale nie w ten sposób. Najlepiej by było gdyby sędziowie byli wybierani w wyborach powszechnych.

  3. I znowu do zilustrowania artykułu portal wolność24 użył manipulacji. Ohydnej manipulacji. Zestawienie dwóch fotografii, a mianowicie ciepłej fotografii Pana Prezydenta Dudy, młodego, uśmiechniętego i zadowolonego, z fotografią Pana Prezesa Kaczyńskiego, dobraną CELOWO tak, by wywołać u czytelnika negatywne emocje to po prostu BRAK RZETELNOŚCI DZIENNIKARSKIEJ, MANIPULACJA I WYJĄTKOWE OBRZYDLISTWO. Nie po raz pierwszy redaktorzy portalu dopuścili się takiej manipulacji: porównam ją celowo nie do komunistycznej, bo to za słabe porównanie, lecz do gebelsowskiej praktyki. To ma być uczciwość? To ma być wolność? Panowie redaktorzy (celowo małą literą), Panie Januszu Korwin Mikke, panowie „wolnościowcy” (celowo w cudzysłowie), jak wam nie wstyd!?!?!? Haniebne zachowanie. Wchodzę na ten portal już tylko wyjątkowo (niegdyś byłem codziennym czytelnikiem), ale gdy znajduję takie materiały, to robi mi się niedobrze. Fuj. Brzydzę się tym. Właściwie to brzydzę się już takim „wolnościowym” ruchem. Działając w ten sposób NIGDY nie przekroczycie progu wyborczego. Może to i dobrze? Prymitywne zachowania pozostaną tylko na tym portalu. Nie będzie ich ani w Sejmie, ani w Senacie. Amen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here