Niemiecki koncern wydał 10 milionów na ustawę w Polsce? Dzięki niej może zarobić miliard złotych. Pojawiły się poważne zarzuty

Prawo-fundacyjne_fundacje
Posiedzenie Sejmu - zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP/Jacek Turczyk

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce nadal budzi kontrowersje i gorące dyskusje. Okazuje się, że na nowej ustawie Prawa i Sprawiedliwości może bardzo skorzystać niemiecki koncern, którego wątek często pojawia się w kontekście tego właśnie zakazu. 

Niedawno informowaliśmy o złożeniu przez Roberta Winnickiego zawiadomienia do CBA dotyczącego działania UOKiK w sprawie niemieckiej firmy Saria Polska należącej do koncernu Rethman, który planuje wykup trzech polskich firm zajmujących się utylizacją odpadów. Winnicki podkreśla, że zbieżność ustawy i planów niemieckiej firmy tym wypadku nie są przypadkowe.

Zobacz także: „To może być największy skandal rządów PiS”. Zawiadomienie trafiło już do CBA

Jak się okazuje nie jest w tej opinii odosobniony. Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, również upatruje w całej sytuacji silny lobbing i wielce szkodliwe dla polskiej gospodarki działania, które zapewnią korzyści jedynie koncernowi naszego zachodniego sąsiada. Kaźmierczak podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Mięso i wędliny są w Polsce relatywnie tanie z powodu morderczej konkurencji oraz m.in. bezkosztowemu pozbywaniu się produktów zwierzęcych nie wykorzystanych do prodykcji spożywczej. Odbierają je fermy norek na paszę. Gdyby nie było ferm norek – zakłady mięsne musiałby je utylizować i słono za tą utylizację płacić. Rynek utylizacji będzie wart około 1 miliarda złotych.

W związku z tym pewien niemiecki koncern utylizacyjny najął kilku lobbystów-obszczymurków od mokrej roboty (uczciwy lobbysta nie weźmie roboty przeciw własnemu krajowi), parę infantylnych panieniek i organizacji „ekologicznych” oraz zapewne w przytłaczającej większości nie wiedzących w czym uczestniczą, polityków. No i mamy ustawę zakazującą hodowli norek, bo niemiecki koncern utylizacyjny chce zarobić 1 miliard złotych rocznie.

Jest jeszcze sporo branż opanowanych przez „polskich prywaciarzy”, tak znienawidzonych przez częśc polskich polityków. Zaczynam nie mieć wątpliwości, że rząd je niebawem wykończy. Bo jak zagraniczna konkurencja nie radzi sobie na rynku z naszymi „prywaciarzami”, to nasyła na nich polski rząd, który ustawami ich wykończy. Oni po cichu to muszą boki zrywać ze śmiechu – za jakiś zupełny petty cash, właśnie załatwiają sobie 1 mld przychodów! Jaja nie do wytrzymania! A zrzutkę na niemiecki koncern utylizacyjny zrobi polski obywatel płacąc drożej za mięso i wędliny!

Gdzie są polskie służby „ciemne, widne i dwupłciowe”?  – pisze.

Warto przeczytać: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców o przyjęciu przez Rade Ministrów Pierwszego Pakietu ułatwień dla firm

Źródło: wei.org.pl/wolnosc24.pl

14 KOMENTARZE

 1. Gdzie są polskie służby „ciemne, widne i dwupłciowe”? – odpowiadam: w Polsce nie ma żadnych służb! Nie ma polskiego sejmu i senatu, nie ma polskiego prezydenta, nie ma polskiej policji, nie ma polskiego rządu. Nie ma polskiego prawa i polskich sędziów. Nie ma, po prostu niczego takiego nie ma

  • Pełna zgoda. Polacy żyją w rzeczywistości podstawionej. Stworzono nam wrażenie, że jesteśmy wolni, suwerenni i bogaci…zwróćcie Państwo uwagę, że ze wszystkiego, nawet z najmniejszego drobiazgu robi się politykę i okłamuje się Polaków od rana do wieczora. W tej chwili TVP pokazuje napad na bankomat w Wiszni Małej, transmisja bezpośrednia, proszę zwrócić uwagę kto się wypowiada, o czym i mów. Jestem pewien, że za chwilę wystąpi pan minister Błaszczak i będzie piał peany na ten temat. A prawda jest zupełnie inna, polska istnieje tylko teoretycznie ja powiedział pan minister Sienkiewicz. Pan minister Sienkiewicz wie co mówi bo jest pułkownikiem nie istniejącego WSI…

 2. Najwyższy czas wprowadzić zakaz lobbingu, a sami lobbyści w ogóle nie powinni mieć wstępu na obrady komisji sejmowych, tak lobby farmaceutyczne przepchnęło skandaliczną ustawę o szczepieniach i to nie była pierwsza. Od dawna tajemnicą poliszynela są informacje o kwotach za jakie można kupić w Polsce ustawę i to za każdego rządu.

 3. Tak anty-Polski PiS dba o Polskich przedsiębiorców. Uwalić branżę wartą miliardy…? PiSowscy lizbońscy zdrajcy i tchórze się nie zmieniają.

 4. sprzedali polski cukier sprzedali polski tyton teraz zakaza hodowli futerkowych za chwile drobiu bo tez jestesmy w czolowce producentow jak ten polski rolnik ma zyc ??? jak Pan Czabanski nie potrafi napisac ustawy zapewniajacej dobrostan zwierzat to niech sie za to nie bierze tylko odda to w rece fachowcow no chyba ze ma profity….

 5. Dramatycznie nam brakuje poważnej siły propolskiej w Sejmie. Jeden pan Winnicki, czy nawet kilkunastu takich, to wiele niestety nie wskóra.
  A PiS bardzo dba o to aby jedyną dla niego alternatywą była peowska szumowina i żeby nie powstała żadna sensowna opozycja.

  • Winnicki to naziol, więc ja dziękuję za takiego patriotę, bo to żadna alternatywa. Nie dobrze by było gdyby takich jak Winnicki było w sejmie więcej. Z|ożył zawiadomienie do CBA, ale dlaczego też nie do prokuratury?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here