Minister Błaszczak wchodzi w konflikt z USA

Dron firmy DJI Matrice fot. Wikipedia CC 3.0 autor: Don Ramey Logan

Polska Policja kupuje bardzo dobre chińskie drony. 8 sztuk DJI Matrice 200. Sprzęt ma być dostarczony z oryginalnym oprogramowaniem. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie historia, jaka wydarzyła się z tymi dornami w USA.

Kilka miesięcy temu amerykański Departament Obrony wydał polecenie natychmiastowe wycofanie sprzętu tego producenta ze służby w US Army!

Oświadczono, że te drony stanowią cyberzagrożenie. Według Amerykanów te drony mają program umożliwiający szpiegowanie. 300 posiadanych dronów odesłano nie tylko do lamusa, ale też wyjęto z nich baterie.

Czytaj też: Najnowszy SONDAŻ: zaskakujące zmiany poparcia. PiS traci, zyskuje inna partia i wskakuje na trzecie miejsce. Wolnościowcy daleko

Swoją drogą może zdumiewać, że amerykańska armia kupuje chińskie drony, a nie kupuje od własnego przemysłu obronnego. Kto tam wpadł na taki pomysł?

Czytaj też: Dragonfly zaatakuje z nieba. Polskie drony bojowe trafią do armii w przyszłym roku. Zobacz, gdzie będą się kształcić ich operatorzy

U nas widocznie albo nic o tym nie wiedzieli, choć można potrzebne informacje znaleźć w internecie, albo doszli do wniosku, że i tak się nie niewiele znaczymy w światowej rozgrywce. W sumie decyzja naszej policji musi zdumiewać.

A może minister Błaszczak anuluje ten deal?