Tusk broni swoich pretorianów

Gen. Piotr Pytel fot. Wikipedia CC 2.0 autor: Platforma Obywatelska RP

„Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru” – napisał w środę na Twitterze ich były przełożony Donald Tusk.

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotra Pytla

Według informacji będący w rezerwie gen. Pytel usłyszy zmieniony zarzut w śledztwie. Gen. Pytel ma statut podejrzanego.

Na celowniku prokuratury znalazł się też inny szef kontrwywiadu, gen. Nosek. On jednak nie został zatrzymany.

Gen. Pytel, według informacji, które podał szef MON Antoni Macierewicz, będzie miał zarzut nielegalnego współdziałania z FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji).

Czytaj też: Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego zatrzymany! Zarzut współpracy ze służbami rosyjskimi

Generałom oraz innemu oficerowi stawiane są zarzuty przekroczenia uprawnień.

„Zarzuty wobec nich polegają na przekroczeniu uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez zgody prezesa Rady Ministrów, wymaganej przez ustawę o SKW i SWW” – powiedział swego czasu ówczesny rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański.

Czytaj też: Po tym nagraniu PiS żąda wyjaśnień! Poważne oskarżenia w stronę polityków PO i sędziów. „To manipulacja” [VIDEO]

Według „Gazety Polskiej Codziennej”, „Umowa pomiędzy SKW a Federalną Służbą Bezpieczeństwa została zawarta z pominięciem Donalda Tuska, który wówczas nadzorował służby specjalne. Dawała ona rosyjskim służbom specjalnym możliwość infiltracji polskiego kontrwywiadu wojskowego” – dodano.

2 KOMENTARZE

  1. I co z tego?, ano nic. Ujawnijcie najpierw aneks d/s likwidacji WSI. Ale tego to już się nie doczekamy dopóty, dopóki będziemy skazani na tzw. rządy ludzi pomagdalenkowych, czyli: po, pis, psl, sld i potworzonych w międzyczasie przylepców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here