1275 odcinek serialu „Rekonstrukcja rządu”. Szydło na marszałka Sejmu. Czy to znaczy, że Macierewicz zostaje? Ploty, domysły, spekulacje

PAP/Bartłomiej Zborowski

Przez cały dzień trwają zakulisowe i formalne rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu. Według najnowszych plot ze stacji RMF FM Beata Szydło może zostać marszałkiem Sejmu. To ma być pomysł prezydenta

Andrzej Duda uważa, że Beata szydło po ewentualnej dymisji nie powinna zostać szeregowym posłem. Dlatego też prezydent zasugerował, by obecna premier objęła funkcję marszałka Sejmu.

Patryk Michalski, dziennikarz stacji RMF FM powołuje się na anonimowych rozmówców i twierdzi, że Beata Szydło powinna zostać doceniona nie tylko za dwa lata sterowania rządem, ale też za zwycięską kampanię prezydencką Andrzeja Dudy.

Obejmując fotel marszałka formalnie Beata Szydło awansowałaby, gdyż zostałaby drugą osobą w państwie. Według stacji Andrzej Duda uważa, iż taka nominacja polepszyłaby jego współpracę z rządem.

Zobacz też: NASZ SONDAŻ. Kto powinien być premierem? Kaczyński, Morawiecki czy Szydło? ZAGŁOSUJ

Taka decyzja może oznaczać, że w rządzie pozostał by Antoni Macierewicz, który wcześniej przymierzany był do fotelu marszałka. Niewykluczone, że takich właśnie targów „Szydło za Macierewicza” dotyczyło poranne spotkanie w pałacu prezydenckim z udziałem Andrzeja Dudy, Jarosława Kaczyńskiego, pani premier i marszałka Sejmu.

Rozstrzygnięcia ws. rekonstrukcji rządu mają zapaść na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS, który zbiera się o 18:00. Dwie godziny później decyzje mają być ogłoszone klubowi PiS w czasie wyjazdowego posiedzenia.

Opinia publiczna – jak zapowiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki – ma poznać szczegóły rekonstrukcji rządu około godz. 22:00.

Zobacz też: Co z tym rządem? Terlecki: „Premierem może Kaczyński, skład rządu może za tydzień…” Kolejny odcinek serialu „Rekonstrukcja”

2 KOMENTARZE

  1. Rekonstrukcja będzie wtedy kiedy będą uchwalać budżet na następny rok, żeby nikt się nie skapnął jakiego deficytu teraz najebali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here