Australia legalizuje homoseksualne małżeństwa. Ile jest już takich krajów? [MAPA]

Australijscy geje/foto: twitter

Małżeństwa osób homoseksualnych będą legalne w Australii. Ostateczna decyzja zapadła w czwartek na posiedzeniu Izby Reprezentantów. Część polityków i społeczeństwa nie kryje radości. Australia to zrobiła – kwitował premier Turnbull. Wygląda na to, że kraj kangurów dołączył do wierchuszki światowego postępu.

Zdecydowana większość reprezentantów opowiedziała się za legalizacją małżeństw osób tej samej płci. Wcześniej zmianę ustawy o małżeństwie poparła australijska izba wyższa parlamentu.

Tuż po głosowaniu, gdy tylko wynik został upubliczniony, na ulicach rozpoczęła się prawdziwa feta. Wielu obywateli i polityków popierających pomysł świętowało koniec wieloletniej walki o prawo do małżeństw homoseksualnych.

ZOBACZ: Brytyjski rząd kazał wyeliminować własnych obywateli podejrzanych o kontakty z ISIS. „Licencja na zabijanie”. Szokujące wyznanie ministra

Ostatnim krokiem przed wejściem ustawy w życie jest jej akceptacja przez gubernatorów. Obserwatorzy uważają, że dojdzie do tego w najbliższych dniach.

Prace nad ustawą i głosowanie budziły w Australii ogromne emocje. Media od dłuższego czasu żyły sprawą, na bieżąco relacjonując wszystkie zmiany oraz kampanie prowadzone przez przeciwników i zwolenników.

W krótkim czasie, po upublicznieniu wyniku, ponad stu reprezentantów udzieliło wywiadów w mediach. Środowiska LGBT w kraju i na świecie wyraziły swoja radość na serwisach społecznościowych.

SPRAWDŹ: Pilne spotkanie u prezydenta. O czym będą rozmawiać Duda, Kaczyński i Szydło?

Nie wszyscy jednak świętowali. Wśród australijskich reprezentantów znalazła się grupa, która w nowym prawie nie widzi postępu. Dla nich, małżeństwo to wciąż związek mężczyzny i kobiety, z którego ma narodzić się dziecko.

Reakcje pokazują jednak, że grupa ta, przynajmniej w mediach, jest nieliczna i słaba. Wygląda na to, że Australia dołączyła do państw, które zapomniały o prawdziwej definicji małżeństwa i godzą się na dyktat lewackich i homoseksualnych środowisk.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Smartfony w Korei Północnej. Wyznacznik statusu i narzędzie kontroli

Postęp nie zawsze oznacza rozwój.

Państwa, które zalegalizowały małżeństwa osób tej samej płci/źródło: wikipedia

Źródło: bbc.com

4 KOMENTARZE

  1. To bardzo mały i nieznaczący krok postępu ludzkości (bo dotyczący mniej niż 1% społeczeństwa), ale to krok w kierunku głupoty i upadku.

      • Oni się rozmnażają przez indukowaną demoralizację.
        Stąd też możliwość jej otwartego, i niczym nieskrępowanego głoszenia jest dla nich wielce istotna. Jednym z częstszych objawów „dodatkowych” u homosi jest hiperseksualizm: potrafią mieć nawet kilkadziesiąt „kontaktów” miesięcznie. Stąd, im większy wybór, tym większa zabawa…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here