Internet huczy po wyborze Morawieckiego na premiera. Z jeden strony „cyrk i hochsztapler ekonomiczny”. Z drugiej „odniósł spektakularne sukcesy”

"– Od 40 lat marzę o zburzeniu Pałacu Kultury" – wyznał wicepremier Mateusz Morawiecki, zdj. PAP

Internet błyskawicznie odpowiedział na wieść o nowej roli Mateusza Morawieckiego. Były już minister finansów awansował na sam szczyt i objął przewodnictwo nad polskim rządem. Swoimi opiniami za pośrednictwem mediów społecznościowych podzieli się politycy, dziennikarze i komentatorzy. 

Nikt inny jak Mateusz Morawiecki, który od dwóch lat zawiaduje polityką gospodarczą rządu i odniósł tak wielkie, spektakularne sukcesy, nie jest lepszym kandydatem do tego, żeby ten nowy etap w naszej polityce realizować już jako premier – mówił na antenie TVP Info poseł PiS Jacek Sasin. Filmik z wypowiedzią Telewizja Polska opublikowała w sieci.

Do listy upokorzeń dochodzi fakt, że o rezygnacji premier informuje posłanka Mazurek, gdzieś pod siedzibą partii, twierdząc, że „premier złożyła rezygnację”, po kilkudniowym czołganiu i dzisiejszym upokorzeniu. To jest cyrk na kółkach – wyśmiewał na TT okoliczności zmiany premiera dziennikarz działu politycznego „Faktu” Michał Wróblewski.

Jednym z pierwszych głosów opozycyjnych na TT, jakie skomentowały zmiany w rządzie był ten Romana Giertycha. Można nawet stwierdzić, że prowadził swoistą relację z tego wydarzenia. To chyba pierwszy przypadek w historii, gdy premier zamienia się z wicepremierem. Dowód na to, że oboje nie mają żadnego znaczenia – stwierdził. Morawiecki senior chodzi i szuka 10 posłów, którzy po powołaniu syna blokowałoby jego ew. odwołanie. Tym samym PAD z MM uniezależniliby się – napisał wcześniej.

Jeśli droga jest długa i trudna, warto czasem zamienić się miejscami – napisała z kolei reprezentująca w Sejmie Republikanów Anna Sierakowska.

Mateusz Morawiecki okazał się hochsztaplerem ekonomicznym. Obawiam, się że podobnie będzie z rządzeniem całym krajem – skomentował jeden z największych przegranych i ośmieszonych w polskiej polityce – Ryszard Petru.

Na koniec jeszcze premierowy mem po wyborze na nowego premiera.

Zobacz: Szydło rezygnuje. Nowym premierem będzie Morawiecki

25 KOMENTARZE

  • Nawet jak prawdziwa prawica zdobedzie 15% głosow to tak nie bedzie checi do koalicji z PO czy N. A sama niestety nie uzyska wystarczajacego poparcia do samodzielnego rzadzenia.

   • Korwin-Mikke powiedział, że dla dobra Polski zawrze koalicję nawet z kanibalami, więc dlaczego nie będzie chęci? Jak Janusz coś postanowi to tak zrobi i koniec, nikt w partii mu się nie przeciwstawi, wszyscy będą musieli go słuchać i zrobić co im każe.

 1. Maje pokolenie dało się nabrać na Leszka Balcerowicza vel Aaron Bucholtz, obecne młode pokolenie daje się nabrać na Morawieckiego…opłakane będą skutki….

  • Balcerowicz i Tusk skutecznie zniechęcili ludzi do wolnego rynku. Najpierw jeden wykonał prywatyzację (która była konieczna) po z£odziejsku – wyznaczając do tego zadania tę mende Lewand0wskiego, a potem drugi obiecywał obniżenie podatków, ale zrobił na odwrót i podatki podniósł. Zapomniałem, że jest jeszcze Richard petrescu, który swoim debilizmem ośmiesza wolny rynek. Teraz Balcerowicz gada coś o tolerancji, że nie wszyscy muzułmanie są źli i inne pierdoły. Zresztą ci wszyscy wyżej wymienieni to zjebani lewaccy telorancjoniści i nonjudgmentaliści.

 2. Bankster, były doradca Tuska, który chce sprowadzić 5 mln. Ukraińców (może z kałaszami) , ściągnął Goldmana i Morgana, czyli scenariusz grecki nas czeka. Kaczyński podobnie już wybrał, Marcinkiewicza, Migalskiego, Dorna, Kluzikową, PADa i innych, ma talent do doboru ludzi działających wbrew interesom Polaków.

  • Gdyby nie miał tego „talentu” to by CzeKiszczak nie wybrał w Magdalence i przy okrągłym stole tej odesklej znajdy (i jego nieświętej pamięci brata) do pełnienia obowiązków „prawicy” w PRL-bis.

 3. Ten ruch Kaczyńskiego, może ostatecznie pogrzebać PiS.
  Elektorat PiS-u, został przyzwyczajony do Sz.P. B. Szydło i taka zmiana może ,zostać odebrana przez ten elektorat jako dezorganizacja w partii. Wszystko w myśl zasady „Jeśli coś działało dobrze, to po co to zmieniać?”.
  Natomiast odnosząc się do wyboru Sz.P. Morawieckiego na Szefa Rządu zacytuję klasyka: „To jest dramat…”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here