Sejm odrzucił wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło

Media i świat!
Media i świat!

Posłowie zdecydowali, że Beata Szydło pozostanie premierem. Wniosek o konstruktywne wotum nieufności złożony przez PO, został odrzucony. Wynik głosowania był niemal z góry przesądzony. Ze względu na sejmową większość rządząca koalicja z łatwością zablokowała atak Platformy. Odrzucenie wniosku umożliwia przeprowadzenie rekonstrukcji rządu

Trwająca od rana debata zakończyła się krótko po godzinie 11. Podczas wystąpień doszło do ostrych utarczek słownych. Padło wiele wzajemnych oskarżeń. Opozycja próbowała zakłócać przemówienie Beaty Szydło.

Podczas obrad posłowie PiS opuścili salę. Pytana o ten fakt rzeczniczka PiS, Beata Mazurek stwierdziła, że nikt nie chciał słuchać wystąpienia Grzegorza Schetyny. Dodała: Nikt nikomu nie odmawia bycia w opozycji, ale to zachowanie było po prostu uwłaczające ludzkiej godności. Miejmy odwagę o tym mówić. Poziom granicy przyzwoitości w tym parlamencie już dawno przez opozycję został przekroczony.

ZOBACZ: Australia legalizuje homoseksualne małżeństwa. Ile jest już takich krajów? [MAPA]

Na sali pozostała jedynie bezpartyjna minister Anna Streżyńska. Absencja posłów PiS wzbudziła wściekłość Rafała Trzaskowskiego, który skomentował sprawę na Twitterze: Puste ławy rządowe pokazują jak traktujecie zobowiązania wobec Polaków, pokazujecie środkowy palec znaczącej części społeczeństwa, która na nas głosowała.

SPRAWDŹ: Komisja Europejska skierowała sprawę przeciw Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości

Za przyjęciem wniosku o wotum nieufności zagłosowało 168 posłów, przeciw było 239. 17 się wstrzymało. Jarosław Kaczyński, tuż po ogłoszeniu wyników głosowania, wręczył premier bukiet kwiatów. Możliwe, że była to ostatnia zwycięska batalia Beaty Szydło w roli premiera. O jej losie zadecyduje wieczorne Spotkanie Komitetu Politycznego PiS.

ZOBACZ: Nocny nalot służb na wielki nielegalny bazar fałszywych towarów. „Przejęto towar za 60 mln zł, właściciele uciekali w popłochu”. Największa akcja w historii Wólki Kosowskiej [VIDEO]

Ryszard Terlecki poinformował, że ok. godziny 21 zostaną upublicznione decyzje rekonstrukcji rządu.

Źródło: PAP/twitter/rmf24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here