Ten projekt ma zrewolucjonizować drobny handel. Dzięki niemu zapłacisz kartą dosłownie wszędzie

Smartfon z systemem Android. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Smartfon z systemem Android. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Mastercard pracuje nad projektem dzięki, któremu smartfon będzie mógł pełnić funkcję terminalu płatniczego. Ten pomysł może zrewolucjonizować drobny handel w Polsce.

Od 60 do 70 procent Polaków płaci w sklepach gotówką, na drugim miejscu pod względem sposobu dokonywania opłat są karty.

Polacy cały czas chętnie korzystają z plastiku i jeszcze wiele lat będą z niego korzystać – mówił dla money.pl Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard Polska.

Spopularyzować płatności zbliżeniowe może wprowadzane przez Mastercard narzędzie. Mowa o aplikacji soft POS, która za pomocą smartfona pozwala pobierać opłaty, tak jak teraz dzieje się to za pomocą terminalu płatniczego.

Dzięki temu rozwiązaniu płatności kartą mogą oferować przedsiębiorcy, którzy swoje usługi sprzedają nieregularnie, np.: na branżowych targach i eventach, nawet sprzedawcy popcornu i słodkich przekąsek, na plażach, wesołych miasteczkach itp.

To rozwiązanie nie oznacza, że zastąpimy masowo wykorzystywane w sprzedaży terminale, telefonami – wyjaśnia Ciołkowski.

Aplikacja może zrewolucjonizować więc niszę, w której obecnie nie można dokonywać transakcji bezgotówkowych. Rozwiązanie może być komercyjnie wdrażane już na początku przyszłego roku.

Zobacz: NASZ SONDAŻ. Kto powinien być premierem? Kaczyński, Morawiecki czy Szydło? ZAGŁOSUJ

Źródło: money.pl

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here