Włosi oburzeni. Symbol Bożego Narodzenia posłużył do proimigracyjnej propagandy [VIDEO]

Lewactwo w natarciu. Tegoroczna szopka bożonarodzeniowa w mieście Castenaso pod Bolonią została wykorzystana do proimigracyjnej propagandy.
Lewactwo w natarciu. Tegoroczna szopka bożonarodzeniowa w mieście Castenaso pod Bolonią została wykorzystana do proimigracyjnej propagandy. Twitter

Tegoroczna szopka bożonarodzeniowa w mieście Castenaso pod Bolonią została wykorzystana do proimigracyjnej propagandy. Burmistrz nakazał umieścić dzieciątko Jezus na pontonie w zamiast w żłóbku.

Lewicowy burmistrz Stefano Sermenghi doszukał się analogii pomiędzy Świętą Rodziną a uchodźcami. Tak powstała szopka, która oburzyła wielu mieszkańców miasta.

Czytaj też: Kukiz bezsilnie o zmianach w ordynacji wyborczej. „Co ja mogę robić? Z czołgiem wyjechać mam na ulicę?” [VIDEO]

Widzimy w niej dzieciątko Jezus które znajduje się w objęciach Maryi siedzącej w dmuchanym pontonie.To środka transportu jaki zazwyczaj jest wykorzystywany przez przeprawiających się przez Morze Śródziemne imigrantów.

Jezus jak i Jego Matka zostali więc uznani za uchodźców z Bliskiego Wschodu. Sermenghi przyznaje, że zrobił to w celu „uwrażliwienia” na problem migrantów. „We Włoszech dużo się o tym mówi, nikt jednak nie robi nic konkretnego, by przyjąć tych ludzi” – stwierdził polityk.

Lewicowy polityk idzie za ciosem zapowiadając, że zdjęcie szopki znajdzie się na kartce świątecznej, którą władze komunalne wysyłać będą do obywateli i instytucji w całych Włoszech.

Szopka lewicowego co naturalne spotkała się z ostrą krytyką lokalnego biskupa.

Przeczytaj też: Nocna klapa KOD i Obywateli RP. „Ledwie wystarczyło do niesienia flagi”. Na „wielką demonstrację” przyszła zaledwie setka ludzi [VIDEO]

Wolność24/ republika.pl/ ndie.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here