Zrobili w internecie zrzutkę i kupili zamek. Wystarczy 50 euro, by zostać panem na włościach we Francji [VIDEO]

La Mothe-Chandeniers. Źródło: http://desertedplaces.blogspot.com

Grupa internautów z całego świata nabyła XIII-wieczny zamek francuski. Akcja przeprowadzono na platformie crowfundingowej Dartagnans.

Ponad 8 tysięcy osób zebrało blisko 700 tys euro i przejęło ogromny, pochodzący z XIII wieku zamek La Mothe-Chandeniers we Francji. Potrzebną kwotę 500 tysięcy euro zgromadzono w przeciągu 40 dni.

Internauci, którzy wpłacili po 50 euro mogą teraz zostać inwestorami w firmie, która będzie właścicielem zamku i zdecyduje o jego dalszych losach.

Zbiórka trwa nadal, zgromadzono już ponad 700 tysięcy euro. Każdy może wpłacić pieniądze i dołączyć do grupy „patronów”.

La Mothe-Chandeniers nie jest jedynym zamkiem, który można zaadoptować za pośrednictwem wspomnianego serwisu crowdfundingowego. Można też objąć patronat nad kościołem.

Zobacz też: Zakonnica z piekła. Złamała rękę i nazwała „dziwką” dziewczynkę, która przyznała jej się, że była seksualnie wykorzystywana przez księdza [VIDEO]

Platforma crowfundingowa Dartagnans powstała, by chronić dziedzictwo Francji.

Zamek znajduje się 300 km od Paryża w zachodniej. La Mothe-Chandeniers zbudowany został w XIII wieku wybudowała arystokratyczna rodzina z miejscowości Loudun.

Obiekt należał później m.in. do paryskiego biznesmena i doradcy cesarza Napoleona III. Został zniszczony w czasie Rewolucji Francuskiej, a w latach 30. XX wieku wybuchł w nim pożar, który zniszczył imponujący dach i znaczną część samego zamku. Od tamtego czasu nie był on zamieszkany.

Zobacz też: Polskie żubry podbijają Europę. „Najlepsze geny”. Odbudowujemy populację tego zwierzęcia na całym kontynencie

2 KOMENTARZE

  1. Patrioci zrobili zrzutke zeby ratowac dziedzictwo Francji, a jak go wyremontuja to Makaron zamelduje tam imigrantow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here