Schulz zwariował. Niemiecki polityk chce powołania Stanów Zjednoczonych Europy

Martin Schulz fot. PAP/EPA aurtor: Sascha Steinbach
Martin Schulz fot. PAP/EPA aurtor: Sascha Steinbach

Lider niemieckiej SPD i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego wzywa do dalszej integracji Unii i powołania Stanów Zjednoczonych Europy.

Martin Schulz przemawiając na zjeździe swej socjaldemokratycznej partii wezwał do jeszcze szybszej unifikacji Europy.

Według niego, do 2025 powinno powstać jedno paneuropejskie państwo – Stany Zjednoczone Europy. Kraje, które nie zgodziłyby się na to automatycznie opuściłyby unijny blok.

Unia Europejska miałaby wypracować traktat konstytucyjny, który stal by się ustawą zasadniczą dla nowego państwa. Kraje, które odrzuciłyby go, przestałyby być częścią wspólnoty

Ten traktat konstytucyjny musi być przedstawiony wszystkim państwom członkowskim, a które by go nie przyjęły automatycznie zostałyby wykluczone z Unii Europejskiej – mówił Schulz na zjeździe swej partii.

Nowy europejski twór miałby jedną politykę bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego, wspólne podatki i system monetarny oraz politykę finansową, jedną politykę zagraniczną i imigracyjną.

Schulz przy okazji krytykował Polskę i Węgry za to, iż według niego porzuciły europejskie wartości.

Schulz mówił o tym wszystkim w kraju, który blisko 3 miesiące po wyborach nie jest w stanie powołać nowego rządu.

Kiedy Schulz przemawiał na swym partyjnym zlocie w Brukseli – stolicy Unii, odbywała się wielka demonstracja Katalończyków, którzy domagają się niepodległości swej prowincji i interwencji Unii w związku z łamaniem prawa przez hiszpański rząd.

Martin Schulz to już drugi eurokrata, który ostatnio mówił o powołaniu Stanów Zjednoczonych Europy. Niedawno wzywał do tego też były premier Belgii i poseł do Parlamentu Europejskiego Guy Verhofstadt

Zobacz też: Schulz oskarża Polskę i Węgry. „Chcą zniszczyć Unię Europejską”

19 KOMENTARZE

  • on nie zwariowal, przepycha program IV Rzeszy, by wrszcie stworzyc V Rzesze europejska pod jednym przywodztwem i to niemieckim. Wczoraj w niemieckiej TV wypowiadala sie van der Layen, ministrantka niemieckiej obrony, gdzie oficjalnie wypowiedziala sie, ze 75% poslow w bundestagu jest za globalizmem.

  • unia nie zaczyna sie walic, tylko swiadomie przeprowadzaja bojowe przegrupowanie przed nastepnymi atakami. To sa wszystko tzw ,,gliwickie prowokacje,, , by zmylic spoleczenstwo europejskie, wskazac ,,winnego,, i osiagnac swoj cel niemiecki. Reszta sie dla nich nie liczy.

 1. Prawiczki w strachu że nie będzie kantorów wymiany walut i kolejek na granicach. Prawiczkom marzy się Europa Państw Narodowych taka jak w 1914 i 1939 roku.

 2. Twierdzenie jakoby Schulz zwariował, świadczy o głupocie autora. Gdyby tak Polska była hegemonem europejskim, też bym chciał utworzenia czegoś podobnego. Z punktu widzenia Niemiec, a zwłaszcza tych, którzy czują się spadkobiercami idei Hitlera, a takim niewątpliwe jest Schulz, jest to idea, do której dałoby się porwać wszystkich Niemców. Cieszmy się, że póki co, chce on tę ideę realizować drogą w miarę pokojową, środkami ekonomicznymi. Co będzie, gdy Niemcy jeszcze się wzmocnią, a Polska osłabnie przy pomocy politycznych meneli jakimi są wszyscy totalni opozycjoniści i ośmieleni pomyślą znowu o siłowej realizacji swej odwiecznej idei, tak jak to już tyle razy praktykowali od średniowiecza po II Wojnę Światową?

  • Dokładnie! Najlepiej podsumował to Krzysztof Karoń. Udowodnił, że jest to świadomy i krok po kroku realizowany plan budowy federacji europejskiej wg wizji Spinellego.

 3. czy jesli bedzie nowy traktat a my go nie podpiszemy to bedziemy musieli placic za wyjscie z unii?
  w sumie to nie powinnismy, w koncu zmienila sie sytuacja

  • hahahaha, naiwny!!! sytuacja się zmienia cały czas, ale słabi i pachołki płacić musza zawsze i bez przerwy; naiwni to byli wszyscy co wierzyli oszustom, że Unia będzie dla Polski korzystna długookresowo

 4. Ja bym to raczej nazwał IV Rzeszą – w USA między stanami są cła i stany różnią się opodatkowaniem, prawem (np. kara śmierci) itp. Przeczytajcie Mein Kampf, to się zdziwicie dlaczego jest zakazana – gdyby to napisał Geremek czy Bartoszewski, to byłaby wychwalana pod niebiosa. Moim zdaniem Mein Kampf jest zakazana z powodu uderzającego podobieństwa do programu UE (w Mein Kampf nie ma słowa o mordowaniu kogokolwiek czy prześladowaniu Żydów itp.)! :-)))))))))))))))))))))))))))))))

 5. zwariował to raczej autor tego artykułu – przecież to są rzeczy znane od lat ludziom myślącym; tylko kwestia czasu była która unijna menda się pierwsza publicznie wprost rozpruje – najgorsze to to, że PISuary też to przybliżają podpisując najpierw Traktat Lizboński a ostatnio wspólna eurokomuszą armię

 6. Wystarczy, że komisarze powołają armię europejską i nie trzeba żadnych nowych traktatów, bo prawnie to już istnieją Stany Zjednoczone Europy dzięki traktatowi lizbońskiemu, który podpisał zdrajca Lech Kaczyński i PiS PO PSL SLD i palikociarnia za nim głosowali.

  • nie tak szybko, wszystkie panstwa maja swe konstytucje , a wiec i prawa. Umowy sa umowami, a dopiero likwidacja calkowitych praw, konstytucji i wprowadzenie jednego prawa europejskiego dla wszystkich , oprocz niemiec, moze stworzyc faszystowskie europejskie stany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here