Ten minister wyleci z rządu? Jako jedyny głosował przeciwko Morawieckiemu. „Nieunikniony konflikt”

Rada Ministrów. / fot. PAP
Reklama / Advertisement

Dwóch polityków wchodzących w skład komitetu politycznego PiS było przeciwnych kandydaturze Mateusza Morawieckiego na premiera. Jednak tylko jeden z nich będzie obecnie Morawieckiemu podległy.

Radio Zet podało informację, że na 33 głosujących, 30 poparło kandydaturę Morawieckiego, 1 wstrzymał się od głosu, a 2 było przeciwnych.

Wśród tych którzy sprzeciwili się takiej zmianie na stanowisku Prezesa Rady Ministrów, byli marszałek Senatu Stanisław Karczewski i Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz.

Czytaj więcej: Macierewicz spacyfikowany? Pałac prezydencki znalazł sposób na ministra

Swoim świetnym przemówieniem w Sejmie pani premier Beata Szydło potwierdziła swoją wielką klasę i polityczną siłę. Mojej wdzięczności dla pani premier nie wyrazi żaden, nawet najpiękniejszy bukiet kwiatów – napisał, po głosowaniu nad wotum nieufności wobec Beaty Szydło, Karczewski.

Eksperci oceniają, że w takim przypadku konflikt jest nieunikniony. Macierewicz w rządzie Beaty Szydło cieszył się szeroką autonomią i mógł robić właściwie wszystko.

Szef MON stworzył sobie z ministerstwa księstwo feudalne, w którym wszystko było mu wolno. Teraz Morawiecki będzie miał nad wszystkim kontrolę, a to szefowi MON nie przypadnie do gustu – mówi dla „Super Express” prof. Kamiński.

Zobacz także: Dlaczego prezes PiS wybrał na premiera Morawieckiego? Tych 10 punktów wszystko wyjaśnia

Reklama / Advertisement