Waszczykowski wezwany do Polski. Prosił o to Morawiecki. Pierwszy minister do wymiany?

Jeszcze dziś szef polskiego MSZ ma zjawić się w kraju. Witold Waszczykowski ma się stawić na zaprzysiężenie nowego premiera o godzinie 17. Minister nie chciał komentować plotek dotyczących swojego odejścia.

Waszczykowski, który przebywa aktualnie w Brukseli, powiedział dziennikarzom, że odbył rozmowę telefoniczną z Mateuszem Morawieckim. Stwierdził, że został poproszony o powrót do kraju: Mam brać udział w ceremonii o godz. 17.

Według wielu nieoficjalnych informacji minister spraw zagranicznych ma wkrótce stracić stanowisko. Wbrew zapewnieniom Ryszarda Czarneckiego, rekonstrukcja ma mieć szeroki charakter.

ZOBACZ: Peleryna niewidka made in China. Twórca chce sprzedać swój wynalazek wojsku [VIDEO]

Zmiany prawdopodobnie obejmą kilka resortów. Waszczykowski pytany o tę kwestię stwierdził jedynie:Rekonstrukcja już się zaczęła, tworzy się, rozumiem, że będzie w ciągu dnia, dni, tygodni. Mamy jasno wytyczony kierunek, w którym będzie zmierzała.

Kiedy dziennikarze próbowali ustalić więcej faktów, minister skwitował pytanie krótki: zobaczymy.

SPRAWDŹ: W tym kraju czekali 35 lat żeby móc pójść do kina. Łaskawa władza wreszcie im na to pozwoli

Dziś o godzinie 17 ma odbyć się prezentacja nowego składu rady ministrów. Wciąż nie jest jasne, którzy ministrowie stracą swoje stanowiska.

W przekazach często pojawia się Antonii Macierewicz, który jednak, podobnie jak Waszczykowski, nie chciał komentować prasowych doniesień o swojej dymisji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemiecki trop w katastrofie argentyńskiego okrętu. „Łapówka i podejrzane akumulatory”. Czy to przez nie zginęła Eliana Krawczyk?

Istnieje również możliwość, że rekonstrukcja rządu przesunie się w czasie i nowych ministrów poznamy dopiero w styczniu.

PRZECZYTAJ: Pogodowy Armagedon na południu. W Tatrach huragan. Powalone drzewa i domy bez prądu. Wichury i śnieg utrudniają akcje strażaków [VIDEO/GALERIA]

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here