Wiemy dlaczego TVN dostał karę, absurdalne tłumaczenie KRRiT. TVN24 może stracić koncesję?!

TVN i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. / fot. wikimedia/krrit.gov.pl

Sprawa nałożenia wysokiej kary na TVN24 wywołała w sieci burzę. Wiele osób nieprzychylnych stacji będącej w rękach amerykańskich, krytykuje decyzję KRRiT.

Jednak już Teresa Bochwic z KRRiT wyraziła szczególnie ostre stanowiskO. Jej zdaniem TVN24 może nawet stracić prawo do koncesji.

P. Bochowic odpowiedziała na Tweeta Igora Janke z „Instytutu Wolności”, który skrytykował karę nałożoną na TVN24.

Nie tylko łamali ustawę o RTV, za co zostali ukarani, ale nie dochowali własnych zobowiązań koncesyjnych, co pozwalałoby podważyć ich prawo do koncesji, a tej nikt im nie odebrał – napisała Bochwic.

Jak inni internauci zapatrują się na decyzję KRRiT? Przedstawiamy wybrane Tweety:

Przyczyna została jednak podana…i jest absurdalna. KRRiT ukarała TVN24 na podstawie ustawy o radiofonii i telewizji, której to art. 18 został przez stację naruszony przez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu.

Jak czytamy w uzasadnieniu, polegało to na zachęcaniu widzów do udziału w zgromadzeniu przed budynkiem Sejmu RP, nieinformowaniu widzów o rozwiązaniu przez Policję zgromadzenia przed Sejmem RP, jednostronnym prezentowaniu wydarzeń poprzez dobór zapraszanych do studia komentatorów i gości, fałszywym przedstawianiu wydarzeń sprzed gmachu Sejmu RP poprzez manipulowanie obrazem i brak niezwłocznego sprostowania informacji nieprawdziwych.

Poza tym KRRiT wskazała na tendencyjny dobór gości i wyraziła zastrzeżenia, co do pasków pojawiających się w telewizji TVN24. W tych dwóch kwestiach można równie dobrze wszcząć postępowanie w sprawie TVP Info.

Źródło: wpolityce.pl/krrit.gov.pl/wolnosc24.pl

3 KOMENTARZE

  1. Prawiczki nienawidzą TVN bo im się marzy powrót do PRLu gdzie nie było opozycyjnych mediów. Przecież JKM nie raz twierdził że PRL był lepszy niż UE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here