Boli cię głowa? Napij się piwa! Według ostatnich badań jest bardziej skuteczne niż leki [VIDEO]

Boli cię głowa sięgnij po piwo. Według naukowców To lepsze niż paracetamo. Piwo dobre na wszytko!
Boli cię głowa sięgnij po piwo. Według naukowców To lepsze niż paracetamol/ Facebook/ pixabay

Boli cię głowa? Naukowcy z londyńskiego Uniwersytetu Greenwich wiedzą co masz zrobić. Otóż potwierdzili oni, że piwo łagodzi ból głowy skuteczniej niż paracetamol czyli większość popularnych leków przeciwbólowych. Jednak jak to lekarstwo trzeba je brać w odwiedzonych proporcjach.

Na Uniwersytetu w Greenwich naukowcy przeprowadzili serię 18 badań, które potwierdziły, że piwo może być stosowane jako środek uśmierzający ból. Eksperyment został przeprowadzono na grupie 400 osób i to na tej podstawie wyliczono odpowiednią dawkę piwa, która lepiej zadział niż paracetamol. I głowa nas przestanie boleć.

Czytaj też: Poseł Tarczyński pomógł wyjść z więzienia oskarżonym o gwałt muzykom zespołu Decapitated. „Nie mogłem uwierzyć, że mogli coś takiego zrobić”

Wyniki naukowców są następujące: by uśmierzyć krótkotrwały ból głowy należy spożyć dwa półlitrowe kufle piwa.

Uczeni jednak podkreślają, że aby pozbyć się bólu trzeba wypić dokładnie tyle, ile znajduje się w zalecanej dawce. Jeżeli wypijemy o jedno piwo więcej lub mniej nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów.

Nie wiadomo dlaczego to akurat piwo ma właściwości przeciwbólowe. Według wstępnych diagnoz badaczy chodzi o fakt, iż wpływa ono na receptory w mózgu odpowiadające za odczuwanie bólu.

-„Jeżeli kolejne badania się potwierdzą, niewykluczone, iż powstaną leki produkowane na bazie piwa. Jeśli uda nam się stworzyć lekarstwo bez żadnych efektów ubocznych, to będzie coś lepszego niż jakiekolwiek obecnie dostępne środki” – powiedział Trevor Thompson, kierownik zespołu naukowców z londyńskiego Uniwersytetu Greenwich

Thompson podkreślił jednocześnie, że należy pamiętać, iż spożywanie napojów alkoholowych w dużych ilościach może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Wiec pamiętaj! Jeżeli boli cię głowa sięgaj po piwo nie paracetamol. Tak w końcu powiedzieli naukowcy a oni nigdy się nie mylą… zazwyczaj.

Poniżej nagrania z piosenkami o złocistym płynie.

Przeczyta też: Koszmarna zbrodnia. Podpalili dom z małymi dziećmi i pobiegli do sąsiedniego domu by mieć lepszy widok na pożar

Wolnośc24/ wp.pl

3 KOMENTARZE

  1. Wcześniej mój kochany mąż przeczytał że woda pomaga na ból głowy i kupił mi zgrzewkę cisowianki:) Ale po tym podejrzewam że na piwo będzie mówił lek przeciwbólowy;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here