Czworonożny lekarz. Pies, który wywąchuje nowotwory

Suczka Liu w szpitalu/ foto: Twitter

„Najlepsza lekarka na oddziale”, taką opinię ma Liu, owczarek niemiecki pracujący we włoskim szpitalu. Zwierzę za pomocą węchu jest w stanie wykryć raka nawet na wczesnym etapie rozwoju. Wcześniej Liu służyła w wojsku. Już od pięciu lat robi karierę w medycynie.

Liu stała się hitem włoskich mediów, które rozpisują się na temat kolejnych osiągnięć czworonoga. Pies pracuje na wydziale urologii w szpitalu Humanitas.

Ordynator oddziału stwierdził w wywiadzie dla prasy, że: Ma ona niezawodny węch, dzięki któremu może postawić precyzyjną diagnozę. Raka prostaty w próbkach moczu do badań wykrywa jeszcze przed analizami medycznymi w 98 proc. przypadków.

ZOBACZ: Tak izraelscy tajniacy aresztują protestujących Palestyńczyków. „Pełna infiltracja” [VIDEO]

Nos wojskowego psa jest czulszy niż najlepszy, używany przez lekarzy sprzęt. Jest w stanie wykryć charakterystyczne molekuły, które oznaczają pojawienie się raka.

Liu informuje o odkryciu siadając. Lekarze nagradzają psa chrupkami i smakołykami. Suczka dostaje też swoją ulubioną zabawkę.

SPRAWDŹ: Lot marzeń. Youtuber pokazał jak podróżował samolotem w luksusowej JEDNOOSOBOWEJ kajucie [VIDEO]

Niezwykłe umiejętności Liu zostały odkryte zupełnie przypadkiem. Zauważono, że pies zachowuje się w dziwny sposób przy próbce moczu jednego z pacjentów, który później zachorował na raka prostaty.

Jako pies wojskowy, Liu była szkolona do wykrywania ładunków wybuchowych. Pomagała w czasie klęsk naturalnych. Była również na misji w Kosowie. Do szpitala trafiła w ramach programu, który sprawdzał niekonwencjonalne metody stawiania diagnoz.

Naukowcy już jakiś czas temu zauważyli, że psy, z racji swojego niesamowitego węchu, są w stanie wykrywać nowotwory. Liu jest świetnym tego przykładem. Skuteczność psa świadczy sama za siebie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Caracale uziemione. Francji nie stać na naprawę sprzętu

PRZECZYTAJ: Wyjeżdżasz na wakacje? Nie masz co zrobić z czworonogiem? Zostaw go w więzieniu [GALERIA]

ZOBACZ: Nie żyje legenda polskiej muzyki! „Gdyby nie on, historia rocka po 90 roku wyglądałaby zupełnie inaczej”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here