Przywiązali ją półnagą do krzyża żeby parodiowała Chrystusa. „Święta są teraz piękniejsze”. Skandaliczna reklama w Niemczech [ZDJĘCIA]

Modelka Sophia Thomalla, Twitter
Modelka Sophia Thomalla, Twitter

Dla katolików widok półnagiej modelki przywiązanej do krzyża i parodiującej Chrystusa to profanacja i obraza uczuć religijnych. Ale ona sama jest innego zdania. Twierdzi, że „wyrosła w rodzinie na wschodzie i kościół nie jest dla niej ważnym tematem”.

Niemiecka modelka, Sophia Thomalla zaangażowała się w kampanię reklamową internetowego portalu loteryjnego „Lottohelden”, którego hasło brzmi: „Święta są teraz jeszcze piękniejsze”.

Oburzone środowiska katolickie twierdzą, że to co zrobiła przekracza granice dobrego smaku.

Innego zdania są inicjatorzy kampanii reklamowej. Ich zdaniem „Piękno Świąt” ma bowiem uosabiać jej niemal nagie ciało przywiązane do krzyża i wystylizowane na postać Jezusa Chrystusa na tle promieni światła.

Swoje zdjęcia z kampanii modelka umieściła także na Twitterze. Tam widać jeszcze inne zdjęcie – modelkę, która ma na głowie koronę cierniową. Tuż pod nim kobieta umieściła swój wpis „Dosyć szeroki krzyż dla kobiety o tak szczupłym ciele”.

Czytaj także: Irlandczycy ścigają Amnesty International za nielegalne finansowanie kampanii proaborcyjnej. „Dostali pieniądze od Sorosa”

28-letnia modelka twierdzi też, że w niczym nie obraża uczuć religijnych.

– Gdy ktoś, tak jak ja, wyrósł w rodzinie na wschodzie, to Kościół jako instytucja nie jest dla niego tak ważnym tematem, jak dla innych. Szanuję jednak każdego, który żyje według reguł swojej wiary – mówi Sophia Thomalla.

– Wiara nie jest dla mnie czymś dozwolonym tylko wtedy, gdy nosi pieczęć jakiejś religii. Wierzę w siebie i wierzę w karmę. W dobrą i złą. Jeżeli jest się zasadniczo tak nastawionym, by być dobrym dla innych ludzi, to jest to moja wiara – dodaje modelka.

Czytaj także: Te opaski mają ochronić Niemki przed molestowaniem. „Noworoczny prezent od władz Kolonii”

Foto: Twitter
Foto: Twitter

Akcję reklamową skrytykował szef Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików – Thomas Sternberg, a niemiecka Rada Reklamowa poinformowała, że zaskarży reklamę pod kątem możliwego naruszenia uczuć religijnych.

źródło: polskaracja.com

5 KOMENTARZE

    • Poczekajmy do 14 czerwca 2018 Ramadan Bajram – będzie okazja na zakończenie Ramadanu. Chętnie popatrzę na tę wschodnią Panią w w samym turbanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here