Skarbówka Morawieckiego zablokowała wielkie centrum handlowe pod Warszawą. Tuż przed świętami. „To wielki cios dla przedsiębiorców i okolicznych mieszkańców”

fot. Facebook

Po wielkim nocnym nalocie służb celno-skarbowych na centrum handlowe w Wólce Kosowskiej pod Warszawą jest ono praktycznie zablokowane. Taka akcja tuż przed świętami to wielki cios dla prowadzących w nim interesy przedsiębniorców i pracowników z okolicznych miejscowości.

Od 1 grudnia klienci przyjeżdżający na zakupy do Wólki Kosowskiej wracają często z pustymi rękami – donosi portal grojec24.net. Przypomnijmy, że doszło wówczas do wielkiej akcji skarbówki wymierzonej w nielegalny nocny bazar funkcjonujący na parkingu przed centrum.

Zobacz też: Nocny nalot służb na wielki nielegalny bazar fałszywych towarów. „Przejęto towar za 60 mln zł, właściciele uciekali w popłochu”. Największa akcja w historii Wólki Kosowskiej [VIDEO]

Po tej akcji skarbówka jednak nie poprzestała. W kolejnych dniach zablokowała praktycznie dostęp do centrum handlowego stosując serię uciążliwych kontroli.

Każda brama wyjazdowa znajduje się pod nadzorem służb skarbowych, które dokładnie sprawdzają dokumenty i towar, który jest wywożony. Osoby nieposiadające faktur, paragonu lub innego dokumentu potwierdzającego zakup lub transport towaru, narażają się na wysokie mandaty, a nawet na konfiskatę nabytych dóbr – donosi portal grojec24.net.

Z tego powodu większość hurtowni jest zamknięta, hale i parkingi są puste. Dzieje się to tuż przed świętami, w czasie, gdy centrum tętniło zwykle życiem, a obroty handlowców były rekordowe. Zdjęcia pustych hali pojawiły się na Facebooku:

Według doniesień lokalnych mediów zdesperowani przedsiębiorcy wystosowali petycję do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Wólce Kosowskiej apeluje do niego o zaprzestanie działań nękających, które grożą upadkiem wielu firm i gwałtownym wzrostem bezrobocia w rejonie Grójca.

Przedsiębiorcy źle chyba jednak wybrali adresata listu. Służby celno-skarbowe działające w ramach KAS podlegają Mateuszowi Morawieckimu, który po rekonstrukcji rządu i objęciu stanowiska premiera zachował funkcję ministra finansów. Wątpliwe więc, by minister Błaszczak mógł cokolwiek w tej sprawie zrobić. Decyzje które doprowadziły do zablokowania handlu w Wólce Kosowskiej tuż przed świętami wydał przecież obecny szef rządu.

Zobacz też: To się nazywa gra pod presją! Musiał strzelić karnego otoczony przez uzbrojoną publiczność [VIDEO]

4 KOMENTARZE

  1. on gadal o firmach rodzinnych i mirko przedsiebiorstwach ze beda wspierac, a nie widzialem nalotu skarbowy na korporacje jakas lub bank…….

    Winnicki ma racje: Morawiecki, szczurek, rostowski to wszystko agenci bankow, kapo do zebierania odsetek od obligacji skarbu Panstwa – to taki neokolonialny kappo.

  2. Powoli wszyscy beda przetepcami i bedzie konfiskowane wszystko. polska wstaje z kolan. Tylko czekac na gułagi.

  3. Tylko w ten sposób dowiemy się ile kosztują kalesony z cłem, akcyzą, podatkiem dochodowym, VAT-em, podatkiem od wynagrodzeń, ZUS-em, obsługą BHP, p-poż. oraz środowiskową, utylizacją odpadów, socjalem pracowników, itd …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here