Tak powstaje to, co jecie na śniadanie. Nagranie pokazuje jak jest robione. Dalej będzie Wam smakować? [VIDEO]

parówki jak to jest zrobione śniadanie
fot. YouTube

Po obejrzeniu tego filmiku wiele osób może zmienić swoje nastawienie do popularnego produktu, który często spożywamy na śniadanie. Czy jednak wiemy jak powstaje?

Sprawdzić postanowili to autorzy programu „Jak to jest zrobione?”. Nagranie pokazuje jak robione są parówki.

Dla przeciętnego odbiorcy może wydawać się ono szokujące, jednak w produkcji na dużą skalę większość produktów powstaje inaczej niż to sobie wyobrażamy.

Zobacz także: Budy z kebabami już niepotrzebne? Kebs&Go czyli polski automat do kebabów. Będzie hitem?

Istotne jest natomiast to, co wchodzi w skład parówek, a to wygląda niestety bardzo różnie. Teoretycznie moglibyśmy znaleźć w nich nawet 90 procent mięsa, takie są jednak rzadko spotykane.

Najpopularniejsze parówki, znajdujące się w hipermarketach, mają mniej niż 50 procent mięsa, zazwyczaj około 30. Na pozostałą część, czyli większość składa się szereg składników: woda, mięso oddzielone mechanicznie, tłuszcz wieprzowy, białko sojowe, konserwanty, sól, cukier, przyprawy, skrobia ziemniaczana, glukoza.

Parówki z całą pewnością nie należą do najzdrowszych produktów, jednak ich zaletą jest łatwość i szybkość przygotowania.

Warto przeczytać: To może być koniec taniego jedzenia na mieście. Rząd niedługo nałoży kolejny podatek na „niezdrową żywność”?!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here