„Sylwester Marzeń” z TVP2 – pijany mężczyzna przebywał w strefie VIP, uderzył ochroniarza, zaczął uciekać próbując wtargnąć na scenę. Nie, to nie był Sławomir

Sławomir w Zakopanem.
Sławomir w Zakopanem. "Sylwester Marzeń" z Dwójką. Foto: PAP/Grzegorz Momot

80 tys. osób witało 2018 rok na zakopiańskiej Równi Krupowej – oceniła policja. Zatrzymano mężczyznę, który chciał wtargnąć na sylwestrową scenę. W Zakopanem odbywał się „Sylwester Marzeń” z TVP2.

Podczas zakopiańskiego Sylwestra wystąpili tacy artyści jak Luis Fonsi z przebojem „Despacito”, Modern Talking, Limahl, Maryla Rodowicz, czy Sławomir z przebojem „Miłość w Zakopanem”.

„W wydzielonym sektorze przy wielkiej sylwestrowej estradzie bawiło się 10 tys. osób, ale wokół zebrało się dodatkowo 70 tys. sylwestrowiczów. Impreza przebiega spokojnie, dotychczas zatrzymaliśmy jedną osobę, która naruszyła nietykalność cielesną ochroniarza” – powiedziała PAP rzeczniczka zakopiańskiej policji Agnieszka Szopińska.

Ochroniarz imprezy odbywającej się na Równi Krupowej chciał sprawdzić identyfikator mężczyzny, który przebywał w strefie zamkniętej, przeznaczonej tylko dla organizatorów imprezy.

Mężczyzna odepchnął i uderzył ochroniarza, po czym zaczął uciekać próbując wtargnąć na scenę. Został zatrzymany przez służby porządkowe i przekazany policji. Podejrzany to 35-letni Polak stale mieszkający w Anglii.

„W poniedziałek mężczyzna zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty, bo naruszenie nietykalności cielesnej służby porządkowej w trakcie imprezy masowej to przestępstwo za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności” – wyjaśniła Szopińska.

Poza tym incydentem policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń do godziny 1-szej. Sporo osób zdecydowało się na przyjazd na imprezę samochodami, co najpewniej spowoduje paraliż komunikacyjny przy powrotach z imprezy.

Pod Giewontem wystąpili ponadto: Ania Dąbrowska, Krzysztof Cugowski, Margaret, Michał Szpak, Urszula, Rafał Brzozowski, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Norbi, DJ Gromee, Ania Wyszkoni, zespoły „Wanda i Banda”, „Kombi”, „Red Lips” i „Bolter” oraz największe gwiazdy disco polo: Zenona Martyniuka i zespół „Bayer Full”.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here