Afera w Danii. Skradziono najdroższą wódkę świata. „Zniknęła butelka warta 4,5 miliona złotych”

W duńskim barze skradziono najdroższą wódkę świata. Właściciel lokalu w Kopenhadze jest zrozpaczony. Duńska policja prowadzi śledztwo lecz mało prawdopodobne jest odszukanie zaginionej fortuny.
W duńskim barze skradziono najdroższą wódkę świata. Właściciel lokalu w Kopenhadze jest zrozpaczony. Duńska policja prowadzi śledztwo lecz mało prawdopodobne jest odszukanie zaginionej fortuny. / Facebook/ PAP
Reklama / Advertisement

W duńskim barze skradziono najdroższą wódkę świata. Właściciel lokalu w Kopenhadze jest zrozpaczony. Duńska policja prowadzi śledztwo lecz jest mało prawdopodobne, by zaginiony rarytas został odnaleziony. 

Jak podaje Daily Mail, butelka tej skradzionej wódki jest wyceniana na 1,3 miliona dolarów (ok. 4,5 miliona złotych). Zniknęła z jednego lokali w Kopenhadze, mieszczącego się w dzielnicy Vesterbro.

Czytaj też: Putin załamany. Takich strat rosyjska armia nie poniosła od lat. „Zniszczone cztery bombowce i dwa myśliwce”

Co gorsza, unikalna butelka wódki Russo-Baltique nie należała do właściciela lokalu i nie była ubezpieczona.

Jak informuje serwis The Local złodzieje zakradli się pod osłoną nocy. Nie wiadomo, czy mieli dorobiony klucz, czy użyli wytrychu. W każdym razie wiedzieli, czego szukają.

Kiedy przedostali się do kawiarni, sforsowali drzwi do piwnicy, gdzie mieści się muzeum wódki i zabrali jedną butelkę o wartości 4,5 miliona złotych. Brian Ingberg, właściciel Cafe 33, apeluje teraz na Facebooku o jakiekolwiek informacje na temat złodziei.

Butelka Russo-Baltique stanowiła część kolekcji składającej się z 1,2 tysiąca rodzajów wódki. Została wypożyczona z rosyjskiej firmy Dartz Factory, zajmującej się produkcją pojazdów opancerzonych. Dodatkową działalność firmy stanowi produkcja najdroższych na świecie samochodów i alkoholi.

Najcenniejsza butelka wódki na świecie została wykonana m.in. ze srebra i złota. Zgodnie z opisem zużyto do jej stworzenia po trzy kilogramy każdego z kruszców. Etykieta ozdobiona jest również skórą z tapicerki samochodu, który brał udział w Rajdzie Monte Carlo w 1912 roku.

Unikalna Russo-Baltique znajdowała się w duńskiej kolekcji od sześciu miesięcy. Mimo że kamery monitoringu zarejestrowały złodziei jest mało prawdopodobne, by udało się ją odnaleźć.

Czytaj też: Strzelanina na żywo. Prowadziła transmisję na Facebooku, kiedy nagle ktoś wyciągnął broń. „Nawet po postrzeleniu nie wyłączyła kamery” [VIDEO]

Wolność24/wp.pl / Daily Mail

Reklama / Advertisement