Niemcy i Austriacy przerażeni. Dzieci stają się terrorystami

Dzieci szkolone przez terrorystów z Państwa Islamskiego. Obrazek ilustracyjny.
Dzieci szkolone przez terrorystów z Państwa Islamskiego. Obrazek ilustracyjny.

Nastolatek z Austrii został oskarżony o namówienie 12-letniego chłopca do podłożenia bomby w czasie bożonarodzeniowego jarmarku- informuje austriacka agencja APA.

18-letni Austriak Lorenz K. został oskarżony o kilkanaście przestępstw związanych ze swoją terrorystyczną działalnością. Pochodzący z Albanii chłopak od roku przebywa w więzieniu.

Teraz wyszło na jaw, iż zdołał on namówić mieszkającego w Niemczech, a pochodzącego z Iraku 12-latka do podłożenia w bomby. Do wybuchu miało dojść w czasie bożonarodzeniowego jarmarku w niemieckim Ludwigshafen w 2016 roku.

Na szczęście napakowany gwoździami i ostrymi przedmiotami ładunek nie eksplodował.

Nastolatek nawiązał kontakt z chłopcem poprzez aplikację WhatsApp. Poprzez nią przekazał też dokładne instrukcje jak przeprowadzić zamach.

Zobacz też: Ranny po wybuchu granatu w sztokholmskim metrze nie żyje. Terror, czy wojny gangów?

Pochodzący z Albanii chłopak został po raz pierwszy osadzony w więzieniu w wieku 16 lat za rabunek. Tam umysł wyprali mu islamscy terroryści. Nastolatek przysiągł na wierność ISIS. Po wyjściu z więzienia zaczął chodzić do meczetów, gdzie zradykalizował się jeszcze bardziej.

Wiedeńska prokuratura przedstawiła liczący ponad 50 stron akt oskarżenia przeciwko chłopakowi. Odpowiada on m.in za przynależność do terrorystycznych organizacji, próbę dokonania zamachu i nakłonienie do przeprowadzenia go przez 12-latka.

Austriackie i niemieckie media zwracają uwagę na porażkę systemu penitencjarnego, a także służb. Do radykalizacji dochodzi w więzieniach, a państwo nie ma żadnych wypracowanych metod, by temu zapobiec.

Pochodzący z Iraku, obecnie 13-letni niedoszły zamachowiec przebywa pod nadzorem policji. Jest zbyt młody, by postawić mu zarzuty.

Zobacz też: Kiedy skończyła się amunicja obciął terroryście głowę łopatą. Dramatyczna relacja z walki komandosów z ISIS

3 KOMENTARZE

  1. Lewacka UE powinna brać przykład z USA gdzie rządzi Trump – 27 zabitych w kościele w Teksasie, 59 zabitych na koncercie w Las Vegas.

  2. Lewacka UE powinna brać przykład z USA gdzie rządzi Trump
    USA 2016 i 2017: 8 zabitych w zamachu w Nowym Jorku (jedynym zamachu w USA z lat 2016…2017), 59 zabitych na koncercie w Las Vegas, 50 zabitych w Orlando, 27 zabitych w kościele w Teksasie (było by więcej gdyby nie legalnie posiadana broń jednej z potencjalnych ofiar zamachu). Razem 144 zabitych.
    UE 2016 i 2017: Zamach w Ansbach 15 osób, Zamach na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie 12 osób, Zamachy w Brukseli 32 osoby, Zamach w Nicei 87 osób, Zamach w Saint-Étienne-du-Rouvray 3 osoby, Zamach w Würzburgu 4 osoby, Zamach w Turku 2 osoby, Zamachy w Katalonii 16 osób, Zamach w Londynie (2017) 6 osób, Zamach w Londynie (czerwiec) 8 osób, Zamach w Manchesterze 22 osoby, Zamach w Paryżu (3 lutego) Zamach w Paryżu 2 osoby, Zamach w Sztokholmie 5 osób. Razem 14 zamachów i 217 zabitych. Było by mniej gdyby któraś z potencjalnych ofiar legalnie posiadała broń.
    Dlatego Ala Wilk uwielbia lewaków a nienawidzi prawiczków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here