Koszmarna pomyłka lekarzy. Uznali go za zmarłego i chcieli pokroić w prosektorium. Obudził się w ostatniej chwili

Szok! Uznali więźnia za zmarłego i zawieźli do kostnicy. Do makabrycznej pomyłki doszło w hiszpańskim więzieniu.
Szok! Uznali więźnia za zmarłego i zawieźli do kostnicy. Do makabrycznej pomyłki doszło w hiszpańskim więzieniu. / Flickr
Reklama / Advertisement

Uznali więźnia za zmarłego i zabrali do kostnicy. Do makabrycznej pomyłki doszło w hiszpańskim więzieniu. Kilka godzin po uznaniu jednego z więźniów za martwego ten nagle odzyskał przytomność.

Jak podaje Daily Mail do tej dziwnej sytuacji doszło podczas porannego liczenia osadzonych, w zakładzie karnym w Asturii. Nieprzytomnego mężczyznę znaleziono w jego celi.

Czytaj też: Koniec świata. Śnieg spadł na Saharze. „Ludzie nie wierzą własnym oczom” [FOTO]

Co jest kompromitujące w tej sytuacji to fakt, że kilku lekarzy, w tym specjalista w dziedzinie medycyny sądowej, orzekło, że więzień nie żyje. Następnie sędzia wydał zgodę na usunięcie ciała z celi i przewiezienie go do kostnicy. Tam miała zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

Porankiem następnego dnia rzekome zwłoki zaczęły się lekko poruszać i pracownicy usłyszeli chrapanie. Natychmiast powiadomiono służby medyczne, które przetransportowały chrapiącego więźnia do szpitala uniwersyteckiego w Oviedo.

Mężczyzna pozostaje tam pod obserwacją i jest pilnowany przez funkcjonariuszy Gwardii Cywilnej.

Jak podaje Daily Mail Hiszpańskie władze badają, jak doszło do takiej pomyłki. Najbardziej prawdopodobną teorią jest atak katalepsji, czyli odrętwienia całego ciała lub poszczególnych kończyn, które występuje w niektórych przypadkach chorób psychicznych.

Przeczytaj też: Dzik wpadł do restauracji i zaatakował. Tylko nieliczni stawili czoła bestii [VIDEO]

Wolność24/ Daily Mail/ wp.pl

Reklama / Advertisement