Rozczarowanie Lewandowskiej może być uzasadnione

źródło: Twitter/screen

Robert Lewandowski przegrał plebiscyt o tytuł najlepszego polskiego sportowca 2017 roku. Wielce prestiżowy plebiscyt „Przeglądu Sportowego” wygrał Kamil Stoch.

Lewandowscy byli rozczarowani. Wyraźnie to było czuć w słowach jego małżonki Anny Lewandowskiej, ktora odebrał statuetkę za nieobecnego męża.

Pani Lewandowska powiedziała: „Liczyliśmy gdzieś w sercu na pierwsze miejsce, ale taki też jest sport. Kamil Stoch jest też znakomitym sportowcem, wielkie brawa za dzisiejszy dzień i za pierwszą nagrodę, za najlepszego zawodnika (…). Myślę, że dla Roberta będzie to fajny bodziec motywacyjny. Co roku nas czymś zaskakuje, więc myślę, że na pewno przygotuje dla nas też coś w tym roku”.

Eobert Lewandowski rozegraf w minionym roku najlepszy swó sezon. Strzelił w sumie 53 bramki, plasując się w ścisłej czołówce najlepszych strzelców Europy. Odegrał też ogromną rolę w awansie reprezentacji Polski do mistrzostw świata, które będą rozegrane w 2018 r. w Rosji. Miał prawo liczyć, ze wygrfa plebiscyt.

Jednakże zaszło coś, co nie powinno mieć miejsca. Głosowanie za pośednictwem sms trwało jeszcze do momentu sportowej gali, czyli do 6 stycznia.

W okresie pomiędzy 1 stycznia a 6 stycznia Kamil Stoch osiągnął swój wielki sukces wygrywając 3 konkursy zaliczane do TCS, wygral ten turniej a także zostal drugim skoczkiem, ktory wygrał wszystkie 4 konkursy TCS. To ogromny sukces i masę głosowań na niego.

W tym jest problem. Jesli jest to plebiscyt za osiągnięcia dokonane w 2017 r. to powinny się liczyć tylko te, które miały miejsce do 31 grudnia 2017 r. i głosowanie powinno zakończyć się w tym dniu.

W przeciwnym wypadku osiągnięcia Kamila Stocha będą liczyne mu podwójne w tym, a potem w przyszłym roku, w plebiscycie za rok 2018 r.

Nie mam nic przeciwko zwyciestwu Stocha, jedynie zwracam uwage na niejasnośc reguł.

Przypomnijmy, że ten wieczór był magiczny dla Kamila Stocha również z innego powodu. Skoczek zwyciężył czwarty z kolei konkurs w Turnieju Czterech Skoczni. Tym samym Kamil Stoch wygrał cały turniej, co wcześniej w takim stylu udało się jedynie Svenowi Hannawaldowi.

Wszystkim laureatom plebiscytu zorganizowanego przez „Przegląd Sportowy” składamy szczere gratulacje. Kto był waszym faworytem?

Zobacz także:

Reklama / Advertisement

3 KOMENTARZE

  1. Po co obrona Lewandowskiego? On jeszcze nic nie wygrał. Ja liczyłem, że wygra prawdziwa gwiazda-dominatorka w swojej dziedzinie Anita Włodarczyk, a nie lanserek (choć piłkarz znakomity, acz bez sukcesów z drużyną-awans z takiej grupy to była „oczywista oczywistość”.
    Ale faktem jest, że głosowanie powinno trwać tylko do końca roku. Inna sprawa, że rok temu Stoch też wygrał TCS.

  2. Gdyby Lewandowski obronił tytuł mistrza świata to dorównałby w tym momencie Stochowi.
    Piłka nożna nie polega stricte na strzelaniu bramek. Trzeba wygrać mecz. Trzeba wygrać turniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here