Co to jest „Russkij Mir”? Naukowiec poznał go na własnej skórze [VIDEO]

Uwolnieni z "Ruskiego miru" fot. PAPNews Pitcures

Ukraiński naukowiec Ihor Kozłowśkyj opowiedział o swojej niewoli w tzw. Donieckiej Republice Ludowej

Religioznawca Ihor Kozłowśkyj, jest jedną z osób którą w grudniu separatyści uwolnili z niewoli. Naukowiec dokladnie opowiedział, jak był traktowany.

Kozłowśkyj został aresztowany, kiedy separatyści stwierdzili, że w jego domu rzekomo znaleziono dwa granaty. Zażądali, żeby przyznał się do tego, że broń należała do niego.

Czytaj też: Awaryjne lądowanie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Port zamknięty na co najmniej 4 godziny!

Pobyt w niewoli „to było głównie bicie. Bicie jakimś przedmiotem, nie widziałem czym, bo miałem worek na głowie. Ciągnęło się to kilka godzin. Kręcili „rosyjską ruletką”, przystawiali pistolet do skroni, naciskali spust.
Skoro nie mogłem widzieć, słuchałem. Słuchałem swojego bólu, tego jak gotuje się krew, bo serce było bardzo obciążone. Serce zaczynało bić z przerwami. Byłem na granicy. Krzyczeli: „to Russkij Mir przyszedł”, „Russkij Mir cię bije” zaznaczył Ihor Kozłowśkyj.

Czytaj też: Nikomu już nic się nie chce? Skromniutkie demonstracje pod Sejmem

Ihor Kozłowśkyj urodził się w Doniecku w 1954 roku. Wykładowcą Uniwersytetu Donieckiego. Jest znanym religioznawcą, historykiem, filozofem, specjalistą ds. kultury Japonii. To także działacz społeczności kozackiej, były hetman kozacki, mistrz karate i walki na noże.

Źródło: Biełsat


Standardowa licencja YouTube

5 KOMENTARZE

  1. i tak miał dużo szczęścia, że nie nadziali go na sztachety , lub zakopali żywcem w przydrożnym rowie … raczej odwrotnie – to separatyści mieli szczęście że trafili na łagodnego banderowca /sic/

  2. O jak mi nie jest przykro,. że ukr dostał po buzi od donieckich górników z którymi zydobanderowski reżim kijowski prowadzi wojnę domową.

  3. To jest właśnie marzenie prawiczków ten Ruski Mir – czyli torturowanie ludzi. Dlatego prawiczki tęsknią za Hitlerem i Stalinem bo w lewackiej UE tortury są zabronione.

  4. O jaka bidulka,to może poczyta o wyczynach bandytów z UPA,to wtedy zobaczy co to są tortury bestialstwo.Szkoda że ci z Noworossji nie przetestowali na nim tych tortur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here