PILNE! Pierwszy poseł, po aferze aborcyjnej, odchodzi z Nowoczesnej. Za nim mogą pójść następni

PILNE-nowe_ewakuacja-metra-w-Kijowie

Poseł Adam Cyrański poinformował w czwartek, że odchodzi z Nowoczesnej – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w tej partii. Cyrański to jeden z posłów Nowoczesnej, którzy nie wzięli udziału w środowym głosowaniu nad projektem liberalizującym przepisy aborcyjne.

W związku ze środowym głosowaniem Cyrański znalazł się wśród posłów ukaranych przez klub Nowoczesnej naganą i karą finansową w wysokości 1000 zł.

Sejm zdecydował w środę, że obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, zakładający liberalizację obowiązujących przepisów ws. aborcji, nie będzie procedowany. Zabrakło 9 głosów do tego, by projekt ten skierowany został do dalszych prac w sejmowej komisji.

W głosowaniu nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej: Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska.

Być może w ślad za posłem Cyrańskim pójdą kolejni posłowie.

(PAP)

4 KOMENTARZE

    • W tej sprawie nie, ale jak było głosowanie w sprawie zwierzątek to lewacka gnida Kaczyńska powypierdalała z sekty wszystkich, którzy głosowali za ubojem rytualnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here