„Benzyna+”. Kolejny socjalny pomysł wchodzi w życie. Wspólny projekt Orlenu i Ministerstwa Rodziny

Elżbieta Rafalska, Wojciech Jasiński. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Elżbieta Rafalska, Wojciech Jasiński. Foto: PAP/Radek Pietruszka

PKN Orlen ogłosił, że na wszystkich stacjach koncernu zostaną wprowadzone specjalne zniżki i rabaty. Skorzystają z nich posiadacze Karty Dużej Rodziny. Decyzja jest efektem współpracy Orlenu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Specjalna oferta wejdzie w życie już 26 stycznia tego roku.

Nasze analizy transakcyjne pokazują rosnącą siłę nabywczą polskich rodzin wielodzietnych. Rozwijanie dobrych relacji z tą grupą klientów obu stronom przynosi korzyści ekonomiczne. Dodatkowo, angażując się w program Karty Dużej Rodziny, wcielamy w życie nasze deklaracje o zaangażowaniu w sprawy ważne społecznie – oświadczył prezes Orlenu Wojciech Jasiński.

ZOBACZ: Pawłowicz: Wcześniej tego nie robiłam. Nie sądziłam, że to możliwe w wieku 66 lat. Dopiero się uczę używać tej maszynki

Według umowy między władzami spółki a ministerstwem, posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą 8 gr mniej za litr standardowego paliwa oraz 10 gr mniej za litr VERVY. Dodatkowo na stacjach otrzymają 20 proc. rabat na produkty z Stop Cafe oraz usługi myjni.

Orlen będzie również honorował kartę w postaci aplikacji mobilnej. Ministerstwo właśnie zakończyło prace nad wirtualną wersją dokumentu.

PRZECZYTAJ: [TYLKO U NAS] Nie odchodzę z polityki. To totalna bzdura – dementuje dla nczas.com i wolność24.pl Janusz Korwin-Mikke

KDR w formie elektronicznej aplikacji na telefon to pierwszy polski e-dokument, w pełni akceptowany przez partnerów KDR, np. na kolei, na stacjach benzynowych czy w sklepach. Tym samym resort rodziny staje się liderem w cyfryzacji Polski – poinformował wiceminister Bartosz Marczuk.

Z Karty Dużej Rodziny korzysta w Polsce 4.8 mln osób. Do tej pory wydano prawie 2 mln kart.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Potężny pożar na stacji kolejowej. Strażacy walczą z płomieniami. Ewakuowano setki osób [VIDEO]

Źródło: Twitter/se.pl/mpips.gov.pl

Reklama / Advertisement

5 KOMENTARZE

  1. ” resort rodziny staje się liderem w cyfryzacji Polski” – dobry humor. Takie programy to studenci na zaliczenia piszą. kuriozum.

  2. „Z Karty Dużej Rodziny korzysta w Polsce 4.8 mln osób. Do tej pory wydano prawie 2 mln kart.” – Czy to oznacza, że przeciętna „duża rodzina” to 2,4 osoby?

  3. Jeszcze trochę a będą zabierać ustawowo pieniądze pozostałym czyli nie posiadającym kart dużej rodziny.
    Niech żyje SOCJALIZM!!!.
    Róbta tak dalej – to do wszystkich, którzy, głosując co 4 lata na którąś z tych 4 partii będących przemiennie od tzw. okrągłego stołu u waadzy, ten przeklęty system w czambuł popierają!.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here