Koniec z abonamentem za media publiczne! Ale nie ma się z czego cieszyć – zapłacimy i tak, tylko inaczej

Prezes TVP Jacek Kurski/PAP: Rafał Guz
Prezes TVP Jacek Kurski/PAP: Rafał Guz

„Od 2019 roku na 99,9 proc. nie będzie abonamentu w tym kształcie. Media publiczne będą finansowane z budżetu państwa” – powiedział Krzysztof Czabański, Szef Rady Mediów Narodowych. Dodał, że decyzja w tej sprawie już zapadła. 

„Zostanie zniesiony de facto obecny abonament. On obowiązuje w 2018 roku. Tutaj nie radziłbym nikomu robić uników, bo to się może finansowo źle skończyć. Od 2019 roku na 99,9 proc. nie będzie abonamentu w tym kształcie. Media publiczne będą finansowane z budżetu państwa” – mówił dla portalu wpolityce.pl.

Przyznał jeszcze, że aktualny system mediów kosztuje od 2,5 do nawet 3 miliardów zł rocznie. Dodał, że od 2019 roku media mogłyby być finansowane tak, podobnie jak polskie służby wojskowe – za pomocą gwarancji jakiegoś procentu PKB.

Zobacz: Jacek Żakowski obraża Kazika! Dlaczego? Bo nie podobają mu się jego poglądy

Źródło: wpolityce.pl

Reklama / Advertisement

2 KOMENTARZE

  1. Nawet komuna była bardziej liberalna od PiS, można było nie mieć telewizora i nie płacić abonamentu a teraz każdy będzie golony. Ja nie oglądam TV i nie mam ochoty płacić na tubę pisowską

  2. Czyli o co najmniej jeszcze raz tyle wzrosną podatki tylko po to aby niektórym żyło się lepiej za nasze w myśl spełniania łże misji publicznej-czytaj propagandy!!!.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here