Opozycja w totalnej rozsypce. Wojna domowa w Nowoczesnej. „Rysiu jak chcesz odejść z Joannami, odejdź”

Poseł Piotr Misiło. / Fot. PAP/Marcin Bielecki

W środę podczas głosowania ws. projektu liberalizującego prawo aborcyjne zabrakło kilku głosów polityków opozycji, aby dokument mógł trafić do prac komisji sejmowej. Wśród nieobecnych było 10 posłów Nowoczesnej. Partia nałożyła na nich kary finansowe, niektórzy rozpatrują odejście. 

Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Krzysztof Mieszkowski zawiesili swoje członkostwo w Nowoczesnej. Ta pierwsza na poważnie rozpatruje odejście, pozostałych dwoje posłów wyłączyła się na miesiąc, żeby dać kierownictwu partii czas na przemyślenie ostatnich wydarzeń.

Do sytuacji odniósł się były kandydat na przewodniczącego Nowoczesnej, Piotr Misiło. „Jeśli chcesz @RyszardPetru odejść z Joannami @Schmidt_PL i @JoankaSW z @Nowoczesna, odejdź” – pisał na Twitterze.

„Ale nie opowiadajcie w mediach nieprawdziwych rzeczy i nie wynoście wewnętrznej korespondencji. To nieodpowiedzialne. Oczekuje od @KLubnauer i zarządu @Nowoczesna natychmiastowych reakcji” – zażądał.

Zobacz: „Benzyna+”. Kolejny socjalny pomysł wchodzi w życie. Wspólny projekt Orlenu i Ministerstwa Rodziny

Źródło: dorzeczy.pl

Reklama / Advertisement

3 KOMENTARZE

  1. Co z tego, że .N w rozsypce, skoro ruch wolnościowy nie potrafi się skonsolidować, nie potrafi zaoferować konkretnej alternatywy programowej dla wyborców i nie ma najmniejszych szans, aby przejąć choć część elektoratu rozpadającej się partii Petru i Lubnauer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here