Socjalistyczny raj w praktyce. Ludzie giną walcząc o cokolwiek do jedzenia

Półki sklepowe w markecie w Caracas, Wenezuela. Foto: PAP/EPA
Półki sklepowe w markecie w Caracas, Wenezuela. Foto: PAP/EPA

Kilka osób zginęło a ponad tuzin zostało rannych rannych w wyniku czwartkowej wojny o pożywienie podczas próby rabunku w Wenezueli.

Według doniesień AFP News, w mieście Arapuey, łupieżcy rozpaczliwie próbując zdobyć żywność starli się z wojskiem, co zaowocowało około 100 aresztowaniami. Według lokalnej prasy oraz partii opozycyjnej, cztery osoby zginęły, a 15 zostało rannych po wybuchu przemocy w związku z próbami zdobycia żywności.

Oto raport AFP dotyczący sytuacji w Wenezueli

  • Przewiduje się, że w 2018 roku hiperinflacja osiągnie poziom 2.300%.
  • 30,2% Wenezuelczyków boryka się z biedą, 51,5% stoi w obliczu skrajnego ubóstwa.
  • Według rządu Wenezueli 18,3% Wenezuelczyków boryka się z ubóstwem, 4,4% doświadcza skrajnego ubóstwa.

Według ‚Miami Herald’ prezydent Nicolás Maduro rozważa możliwość wypuszczenia na teren całego kraju darowizn żywnościowych z całego świata, ale tylko wtedy, gdy opozycja uzna legalność wysoce kontrowersyjnego Zgromadzenia Konstytucyjnego. Jeśli zezwoli na wjazd darowizn żywności do kraju, których jak dotąd uparcie odmawiał, Maduro będzie chciał pełnej kontroli nad miejscem dystrybucji żywności.

Przyjęcie konstytuanty oznacza zrzeczenie się państwa, legitymizowanie reżimu u władzy i wbicie ostatecznego gwoździa w trumnę wolności w Wenezueli – powiedział były ambasador Wenezueli Diego Arias.

W tej chwili Maduro jest zdesperowane z powodu sytuacji żywnościowej, kraj płonie z grabieży, a on rozumie, że sytuacja może wymknąć się spod kontroli. Jeśli zdobędą kontrolę nad jedzeniem i uznaniem ZK, będą kontrolować wszystko, co byłoby bardzo poważne. Dzięki tym dwóm rzeczom Maduro będzie w stanie kontrolować Wenezuelczyków – mówi konsultant polityczny Esteban Gerbasi.

Źródło: dailywire

3 KOMENTARZE

  1. To zdjęcie wygląda na ustawkę. Nie widać żadnych napisów, ale widać, że następne półki (te dalsze) są wypełnione towarami. Źródło też mało wiarygodne. Ot, USrael chce postawić brudne łapska na wenezuelskiej ropie. Dowala sankcje poza tym i prowokuje zamieszki.
    Inna sprawa, że Maduro to głupek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here