Porażka Trumpa. Sędzia zablokował jego decyzję. USA wznawiają program ochrony deportowanych

Prezydent USA Donald Trump. / fot. PAP/Kevin Dietsh
Prezydent USA Donald Trump. / fot. PAP/Kevin Dietsh

Amerykańskie władze imigracyjne oświadczyły w sobotę, że wznowi przyjmowanie wniosków w ramach programu, który chroni młodych ludzi sprowadzanych do Stanów Zjednoczonych nielegalnie z deportacji po tym, jak orzeczenie sądowe zablokowało rządową decyzję jego zakończeniu.

Amerykańskie Biuro ds. Obywatelstwa i Imigracji wydało oficjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej, że osoby, które otrzymały wcześniej ochronę w ramach programu DACA (Deferred Action of Childhood Arrivals), mogą ubiegać się o jej przedłużenie na warunkach obowiązujących przed odwołaniem we wrześniu.

Oświadczenie wydano po tym, jak amerykański sędzia w czwartek tymczasowo zablokował decyzję prezydenta Donalda Trumpa o zakończeniu DACA w tym roku. 

Kongres rozważa napisanie nowego ustawodawstwa, które nadałoby status prawny imigrantom, którzy zostali przywiezieni do USA jako dzieci i pozostali nielegalnie.

Były prezydent Barack Obama uchwalił DACA, aby nie deportować nielegalnych imigrantów, znanych jako ‚Marzyciele’.

Urząd imigracyjny stwierdził, że odroczenia w ramach DACA nie przyznają legalnego pobytu, ale dają prokuratorom swobodę w zakresie egzekwowania przepisów imigracyjnych.

Źródło: reuters

2 KOMENTARZE

  1. To bardzo przypomina działalnośc PIS-u w Polsce.Starsznie wszystko zmieniają . Tłuką sie prawie na śmierc i życie z postkomuną. A na koniec wszystko zostaje po staremu i pisowki rząd tworzą ludzie z PO i UW .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here