Prognoza pogody: przenikliwy, ostry wiatr. W nocy zima jak za dawnych czasów

Pogoda - zima w lesie - zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

W niedzielę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Temperatura maksymalna od -5, -4 st. C na północnym wschodzie, około -3 st. C w centrum, do -1, 0 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich od -5 do -1 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie Polski początkowo miejscami duże. Temperatura minimalna od -14, -11 st. C na północnym wschodzie, około -8 st. C w centrum, do -6, -5 st. C na zachodzie; w Kotlinach Sudeckich około -8 st. C, w dolinach karpackich od -14 do -10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Czytaj też: Nową, odporną na leki formę gruźlicy, odkryli szwajcarscy lekarze. Do Europy przywieźli ją przybysze z Afryki

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1022 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od -5, -4 st. C na północnym wschodzie do -2 st. C w centrum i do około 1 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich od -3 do 1 st. C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później umiarkowany i dość silny, porywisty. Po południu na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, a na Przedgórzu Sudeckim do 55 km/h. Wiatr południowo-wschodni i południowy.

Czytaj też: Koniec z abonamentem za media publiczne! Ale nie ma się z czego cieszyć – zapłacimy i tak, tylko inaczej

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna -8 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W poniedziałek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. (PAP)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here