Lwów w kolorach UPA. Skandaliczna decyzja radnych obwodu

źródło: youtube

Flagi OUN-UPA oficjalnie będą mogły wisieć na budynkach samorządowych w obwodzie lwowskim – taką decyzję przyjęła we wtorek rada obwodowa. Czerwono-czarne barwy będą mogły powiewać nad lwowskimi urzędami między innymi w rocznicę urodzin Stepana Bandery, powstania OUN czy śmierci Romana Szuchewycza. Zezwolenie dotyczy też innych organizacji i firm. 

Lwowska rada obwodowa przyjęła we wtorek uchwałę ws. wykorzystywania czerwono – czarnej flagi OUN-UPA, nazywanej „flagą walki narodowo-wyzwoleńczej narodu ukraińskiego” na całym terytorium obwodu – podał portal kresy.pl.

Radni obwodu lwowskiego zdecydowali, że czerwowno-czarne flagi będące barwami ukraińskich zbrodniarzy, którzy w bestialski sposób wymordowali kilkadziesiąt tysięcy ludności polskiej podczas II wojny światowej, głównie kobiet, dzieci i starców, będzie mogła powiewać nad budynkami samorządowymi i innymi organizacjami w tej części Ukrainy.

Banderowska flaga ma wisieć w wybrane dni „związane z ważnymi wydarzeniami walki narodowo-wyzwoleńczej i uczczeniem pamięci bohaterów” – podała agencja ZIK.

Harmonogram dni, w których mogą być wywieszane banderowskie flagi: 

1 stycznia – rocznica urodzin lidera OUN, Stepana Bandery,
3 lutego – rocznica powstania OUN,
5 marca – rocznica śmierci głównodowodzącego UPA Romana Szuchewycza
14 czerwca – rocznica urodzin Jewhena Konowalca, lidera OUN, który pozostawał w stałych kontaktach z reprezentantami Republiki Weimarskiej, w tym z kolejnymi szefami niemieckiego wywiadu wojskowego (Abwehry)

Zobacz: Ambasador Polski we Francji oburzony na tamtejszą telewizję. „Nikt obozu zagłady Natzweiler-Struthof w Alzacji nie nazywa francuskim”

Źródło: kresy.pl

11 KOMENTARZE

  1. Nasz rząd powinien wreszcie żądać zaprzestania takiego promowania banderowskiech morderców z UPA od ich spadkobierców! Uzależnić od tego polskie wsparcie finansowe i politycze dla Ukrainy i jej aspiracji do UE! Powinniśmy wszycy tego oczekiwać ze względu na pamięć o pomordowanych przez banderowcow Polakach!

  2. Ukochani przez naszych okupantów z PiSkomuny sojusznicy z Ukrainy i Izraela srają na nich codziennie na oczach całego świata, a ci w tym czasie pierdolą w reżimowych merdiach o „suwerenności”, „wstawaniu z kolan” itp. kocopały dla najciemniejszego luda.

  3. Coz. Czyli juz sie nawet nie kryja ze wspolczesny ukrainski rezim jest wrogi Polsce.
    Polska powinna natychmiast zerwac kontakty z tym pseudokrajem, pozamykac granice i zamknac filie wszystkich firm w tej posowieckiej republice

  4. Jak Izrael chce pisać polską ustawę o IPN to prawiczki oburzone a sami chcieliby dyktować Ukrainie jakie flagi ma wywieszać na swoim terytorium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here