Spotkanie, które wiele mówi. Cztery ambasady zignorowały spotkanie marszałka senatu z korpusem dyplomatycznym

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wita przybyłych dyplomatów fot. PAP autor: Tomasz Gzell

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się z korpusem dyplomatycznym. Na spotkanie nie przyszli zaproszeni ambasadorowie: Izraela, Rosji, Ukrainy i USA.

Dobór nieobecnych nie jest przypadkowy. Wiadomo, z jakich powodów nie pojawiła się pani ambasador Izraela. Ukraińcy są obrażeni za ustawę penalizującą zbrodnie banderyzmu.

Czytaj też: Niemieckie radio dla Polaków zawiesza dziennikarza za obronę Polski przed Żydami

USA jasno pokazują kto w sporze pomiędzy ich sojusznikami, jest ważniejszy.

Rosja oczywiście chce wykorzystać tę sytuację, kiedy powstają rozdźwięki pomiędzy USA i Polską. Po prostu gra na rozpad sojuszu tych dwóch państw.

Czytaj też: Google i YouTube przepraszają premiera Morawieckiego

Warto jednak zauważyć, że na spotkaniu marszałka z dyplomatycznym korpusem stawili się ambasadorowie państw Unii i państw pozaeuropejskich.

Komentarz:
Z tego faktu nieobecności ambasadorów powinniśmy wyciągnąć wnioski, jakich mamy sojuszników. Przez dwie dekady pouczano nas, że naszymi strategicznymi sojusznikami są: USA, Izrael i Ukraina.

9 KOMENTARZE

  1. Akurat Rosja zrobiła błąd, wg mnie. Teraz powinna Polsce udzielać cichego wsparcia, jeżeli chcieliby grać na rozbicie wasalnego stosunki Polski do USA. Ale Putin siedzi na żydowskiej smyczy, niemal tak samo jak Trump.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here