[Sondaż] Prezydent Duda już nie jest człowiekiem, któremu Polacy najbardziej ufają

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki/ PAP: Paweł Supernak
Reklama / Advertisement

Nastąpiła zmiana na pozycji lidera zaufania społecznego. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS na zlecenie portalu Onet. Dotychczasowy wielokrotny lider, prezydent Andrzej Duda został zdystansowany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Premierowi ufa 45,8% ankietowanych, podczas gdy takie uczucie do prezydenta ma 44,9%. Niewielka różnica, ale mogąca budzić niepokój w prezydenckim pałacu.

Mosze Arens, były minister obrony i dyplomacji Izraela: „Polski rząd i polskie armie podziemne nie współpracowały z Niemcami. Walczyły z nimi”

Trzecie miejsce zajęła była premier Beata Szydło, która cieszy się zaufaniem 36,7 proc. pytanych.

Na czwartym miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński z 30,8%, ale też z ogromnym „elektoratem” negatywnych opinii wynoszącym 54,9%.

Następnymi w kolejności zaufania są: Katarzyna Lubnauer (30,7 proc.), Zbigniew Ziobro (28,7 proc.) oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (28,5 proc.).

Kolejne miejsca zajęli: wicepremier Jarosław Gowin (21,6 proc. pozytywnych opinii), Paweł Kukiz (20,8 proc.), Antoni Macierewicz oraz Grzegorz Schetyna (obaj z wynikiem na poziomie 18,1 proc.).

Badania przeprowadzono 1-2 lutego 2018 roku, przy błędzie oszacowania na poziomie 3 proc.

Polacy boją się wprowadzenia ustawy o IPN. „Obawy przed zagranicą”. Ilu jest za a ilu przeciw? [SONDAŻ]

Źródło: Do Rzeczy

Reklama / Advertisement