Ukraiński generał grozi: „Jeśli Polska będzie ścigać za banderyzm, Ukraińcy w Polsce zbuntują się”

Ukraiński generał i były minister obrony Ołeksandr Kuźmuk zagroził w wywiadzie telewizyjnym, że odpowiedzią na penalizację banderyzmu i kłamstwa wołyńskiego w ustawie o IPN może być zbrojny bunt ukraińskich imigrantów zarobkowych w Polsce.

„Tak, piąty front ukraiński wszedł do Polski. I chwycą za kije, jeśli przypomnimy sobie wszystkich Kozaków od Lwowa do Kijowa powieszonych” — mówił Kuźmuk.

Słowa te padły na antenie ukraińskiej stacji „112 Ukraina”. Przeciwko ustawie o IPN protestowali też ukraińscy nacjonaliści, m.in. przed budynkami konsulatów RP a także politycy, np. przewodniczący Rady Najwyższej Andrij Parubij.

Czytaj też: Politico: „Polska to laboratorium rosyjskiej propagandy. Rozrywają ją konflikty podpowiadane przez Moskwę”

43 KOMENTARZE

 1. Nawet jeśli kozaków powieszono, a warto nadmienić, że byli traktowani jak zdrajcy i buntownicy, to byli to żołnierze, a nie kobiety i dzieci zamordowane w najbardziej okrutny sposób. Tak jakby kozacy wykazywali się mniejszym okrucieństwem, nie gwałcili, nie torturowali nie rabowali i plądrowali. Widocznie ktoś z przodków generała gwałcił bezbronne kobiety i dzieci na Wołyniu, a ten nie tylko akceptuje ludobójstwa, ale jeszcze porównuje je do wydarzeń z czasów sprzed kiluset lat, gdy były inne normy i formy kar dla buntowników i zdrajców. Zginęli także twoi rodacy generale, zamordowani za pomoc Polakom, a często przy okazji za nic, albo za nie popieranie mordów.

 2. Już widzę, jak milion Ukraińców w Polsce, którzy zwiali z Ukrainy, w której korupcja i oligarchia doiła z nich pieniądze rzucą się z kijami na Polaków – brednie.

  • A ja to widzę. Ukraińcy już tworzą enklawy w dużych miastach i wcale nie są mili. Inny przykład: w lecie byłem nad morzem – młodziutka recepcjonistka z Ukrainy na widok mojego dowodu stwierdziła „O, jaka ukraińska ulica” (ul. Lwowska).

 3. Podpisałem się pod petycją o ekshumacji w Jedwabnym.Polecam.Polacy budźcie się. Niestety link do citizengo.org jest blokowany

 4. Nieprawdopodobne, żeby jakiś ukraiński łach miał czelność ingerencji ustawę IPN, zastraszając. Swoją drogą, wydaje mi się że po tej żydowskiej awanturze coś się w Polsce przełamało. Koniec z milczeniem, będziemy mówić o wszystkim i to głośno, teraz dopiero będziemy zadawać pytania i się nie obronicie, ani żydzi, ani Ukraińcy, ponieważ sami dobrze wiecie, że opieracie się na kłamstwie.

  • Dlaczego? Facet jest bardzo konkretny. Grozi nam bronią. A co ma nas rozśmieszyć sankcjami? Ja oczywiście jestem za wolnym rynkiem. Ale skoro ukraińcy deklarują, że oni tutaj przyjechali nie tylko dla pieniędzy ale by być V kolumną, to chyba trzeba jakoś zareagować i zażądać aby go Ukraińcy usunęli ze stanowiska. Jak tego nie zrobią należy uznać, że jest coś na rzeczy i przebywającym w Polsce Ukraińcom nie przedłużać wiz lub zezwoleń na pracę. Cała filozofia…

  • Mała poprawka: Putin niech sobie bierze tę połowę, a nam reszta niepotrzebna. Niech sobie będzie trzeciorzędnym państewkiem, dla nikogo nie groźnym.

 5. 4 mld zƚ z budżetu państwa dla tych świń – oto jak działa patriotyczny PiS. Korwin jak zwykle miał rację. Mamy z nimi spory, bo z nimi graniczymy, Ukraina ma do nas pretensje terytorialne i nie jest nam taki sojusz na rękę. Poza tym nic od nich nie zyskamy, to biedny kraj. Nawet mając czarnoziem, to i tak za dużo nie potrafią – nie potrafią go wykorzystać.

 6. Co na to p. Gowin? Dalej optuje za przynawaniem obywatelstwa ukraińskiem imigrantom? Niechcianych gości da się jeszcze, w razie potrzeby, jakoś usunąć.

 7. Prostacka groźba. Ale w Polsce nie wszyscy Ukraincy to banderowcy. Jednak nasz kontrwywiad powinien całe środowisko ukraińskie inwigilować.

 8. Das ist Ukrainian Galizien-SS Ja ? naturlich! V kolumnen in Polen ? Sehr gut Die neue Bandera banditen zabijac kijemi ? Fantastich herr General !

 9. Phierdolony banderowski prowokator, a jak się tryzuby w Polsce zbuntują, to będzie 1200000 ich trupów i AM będzie miał mnóstwo ekponatów do ćwiczeń z anatomii

 10. BANDEROWSKIE POMIOTY ZNOW PODNOSZA LBY BOHATEROWIE ..ODDALISCIE KRYM BEZ WYSTRZALU WSCHOD ODDAJECIE TEZ WEZCIE SIE ZA SIEBIE OD POLSKI MOWIAC DELIKATNIE ODPIER…..CIE SIE RAZ NA ZAWSZE ..

 11. Czemu nie walczą z Putinem tylko do nas sapią???cipy dęte ,parowy bez honoru,banderą ssał kutasy.jaki naród taki bochater

 12. Niebezpieczne działania banderowców , spowodują rozpad Ukrainy; a gdzie byli ci ,, bohaterowie,, gdy Rusek im zajmował Krym? Nawet nie pierdnęli w jego obronie

 13. KOLES ODERWANY Z KOSMOSOSU LUB PROWOKATOR. Nie po to uciekali Ukraincy do Polski przed wojskiem by łapac za kije. Zakaz wjazdu do Schengen dla niego i całej rodziny.

 14. Niech spróbują – to zobaczą polski temperament. Ja żadnemu nie odpuszczę dobrze wiem ile mojej rodziny zginęło przez działalność Bandery który dla mnie jest szmatą i bandytą.

 15. Kto tu winien. Nasi przywódce bo nigdy nie reagowali na podobne numery a tylko tyłki ukraiśskie cłowali. Z innej strony myśle, że generał mógł dostać sporo albo od ruskich albo od nimeców za takie wyskoki. Jednm i drugim bardzo na ręke takie numery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here