Izrael przygotowuje świat na wojnę? Telefon Netanjahu do Putina. „Iran umacnia się w Syrii żeby nas zaatakować”

Premier Benjamin Netanjahu rozmawiał w sobotę wieczorem z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem i amerykańskim sekretarzem stanu, Rexem Tillersonem tuż po interwencji wymierzonej przeciwko irańskiej próbie infiltracji.

Od pewnego czasu ostrzegałem przed niebezpieczeństwem umacniania się wojsk irańskich w Syrii. Iran stara się wykorzystać terytorium Syrii, by zaatakować Izrael, ponieważ jego głównym celem jest zniszczenie Izraela – powiedział Netanyahu na konferencji prasowej w sobotni wieczór.

Iran bezczelnie pogwałcił suwerenność Izraela, wysłając irański dron z terytorium Syrii. To pokazuje, że nasze ostrzeżenia były w stu procentach poprawne. Izrael uważa Iran i jego syryjskich gospodarzy za odpowiedzialnych za dzisiejszą agresję. Będziemy nadal robić wszystko, co konieczne, aby chronić naszą suwerenność i bezpieczeństwo.

Mówiąc, że „Izrael szuka pokoju”, premier wyraźnie zastrzegł, że będzie on również „nadal bronić się z determinacją przed każdym atakiem przeciwko nam i przed wszelkimi próbami Iranu, aby ustanowić obecność wojskową przeciwko nam w Syrii lub gdziekolwiek indziej”.

Premier Izraela powiedział też, że przeprowadził rozmowę z Władimirem Putinem.

Powtórzyłem mu, że naszym prawem i obowiązkiem jest obrona przed agresją wymierzoną w nas z terytorium Syrii. Zgodziliśmy się, że koordynacja bezpieczeństwa między naszymi armiami będzie kontynuowana.

Rozmawiałem z amerykańskim sekretarzem stanu o wydarzeniach z ostatnich 24 godzin i dodatkowych wydarzeniach w regionie – skomentował krótko spotkanie z Tillersonem, który przebywa obecie na Bliskim Wschodzie w ramach podróży do 5 krajów w regionie. Izrael nie znajduje się w oficjalnym programie wizyty.

Tymczasem Pentagon wydał oficjalne oświadczenie, w którym wyraża wsparcie dla Izraela.

Izrael jest naszym najbliższym partnerem w sferze bezpieczeństwa w regionie i w pełni popieramy nieodłączne prawo Izraela do obrony przed zagrożeniami dla jego terytorium i  mieszkańców – powiedział rzecznik Pentagonu, Adrian Rankine-Galloway.

Czytaj: PROGNOZA POGODY. Znamy najbardziej prawdopodobny scenariusz na luty. Początek wiosny czy atak zimy? [WYKRES]

26 KOMENTARZE

 1. A z tymi bokobrodymi pejsiarzami żydowskimi to jak zwykle farsa i śmiech na sali. Bo tylko ten przygłup żydowski guru sprzedany za i Na-tani/a/chuj bredzi że z kimś rozmawiał a jego rozmówca nie mówi nic a to się równa przekręty. Na przykład Putin który nie powiedział ani słowa, a mógłby nieprawdaż. I teraz Żydzi zaczynają przecierać oczy że zostają sami bo poza pustymi deklaracjami tak naprawdę nic się za tym nie kryje ciekawego.

 2. Popieram Izrael, oni nigdy nie kłamią, muszą się bronić przecież. Iran wywołał przez ostatnie 100 lat już jedną wojnę, to jest skandal, że tolerujemy takie państwo, agresora nie tylko w regionie ale i na świecie.
  Nasz rząd musi pomóc naszemu strategicznemu partnerowi, wymaga tego moralność i racja stanu. Oczywiście nie tylko militarnie ale również finansowo, dlatego poza 65 miliardami dolarów powinniśmy przekazać nieruchomości i Orlen i KGHM i Lotos i firmy energetyczne Izraelowi.

 3. Tyle ile wojen wywołał Izrael przeciwko państwom Arabskim to każdy kraj już by zbankrutował.
  Izrael może sobie na to pozwolić, niech mówią inni: odwołuję się do słów Niepotulnego Żyd Bloomberg – , zmusiliśmy Amerykę do dawania Izraelowi od 6 do 10 miliardów rocznie, dzięki czemu kolejne reżimy mogą konfiskować palestyńskie ziemie i masakrować ich prawowitych mieszkańców.
  Otwarcie i po cichu, przez wpływy polityczne Ameryka została sprowadzona pod żydowską kontrolę.
  Na nasz rozkaz Ameryka posłusznie maszeruje ku III wojnie światowej,
  Na boga już w kraju są Jankesi tak więc dlatego Syjoniści żydowscy tak pluja na nasz kraj.
  Na ich rozkaż czołgani rozjeźdżą naszą Polska ojczyznę.

 4. Żydki przeżyły Holokaust! A teraz ten sztuczny twór o nazwie Izrael to samo robi Palestyńczykom! Do tego pyskują do każdego jak idzie!!! Oni obrażać mogą każdego, ale powiedz coś na Żyda!

 5. Nova, nie miałeś (aś) nikogo takiego w klasie co był takim chuchrem, że chuchnąć i się przewracał? Jednak kozaczył do wszystkich bo miał o 4 lata starszego i większego braciszka? Identycznie jest z tą zarazą pejsami obrośniętą. Jednak pociesza mnie to, że turbanom niczego też nie brakuje. Dobrali się tam wszyscy dookoła jak w korcu maku…

  • Iran to Persowie, a w armii izraelskiej 1/4 wysokich oficerów to izraelscy Arabowie. Zanim napiszesz coś o czym nie masz pojęcia – doucz się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here