Jeleń strącił ścigający go helikopter. „To pierwszy taki przypadek” [VIDEO]

Nagłym wyskokiem dorodny jeleń spowodował katastrofę ścigającego go helikoptera, którego załoga próbowała go pochwycić – poinformowało we wtorek biuro szeryfa hrabstwa Wasatch w górzystej części amerykańskiehgo stanu Utah. Zwierzę miało być uśpione i wyposażone w automatyczny nadajnik.

Jeleń wykonał skok w kierunku wirnika śmigłowca, który znajdował się w tym momencie na wysokości zaledwie 3 metrów nad ziemią.

Dwóch członków załogi próbowało zarzucić na zwierzę sieć aby je unieruchomić i czasowo uśpić, a następnie założyć mu obrożę z nadajnikiem pozwalającym śledzić trasę jego wędrówki – poinformował Jared Rigby z biura szeryfa.

Maszyna spadła na ziemię i rozbiła się. Załoga z firmy z Teksasu wykonująca zlecenie władz stanowych, odniosła tylko niegroźne obrażenia. Niestety jeleń nie przeżył swojego wyczynu – uśmierciły go łopaty wirnika.

Wszystko wydarzyło się w malowniczym, górskim rejonie w odległości 145 km na wschód od Salt Lake City.

Helikoptery są często używane do obserwacji i śledzenia tras wędrówek dzikiej zwierzyny na tych terenach – poinformował Mark Hadley z Wydziału ds. Dzikiej Przyrody władz stanu Utah. Każdej zimy odławianych jest w ten sposób ponad 1300 zwierząt różnych gatunków.Jedną z takich akcji, sfilmowaną z pokładu maszyny, pokazuje nagranie poniżej:

Hadley podkreślił, że wtorkowy incydent był pierwszym tego rodzaju. (PAP)

Czytaj też: Powinniśmy się już bać? To nagranie pokazuje jak współpracują ze sobą roboty [VIDEO]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here