Nowy sposób na obejście zakazu handlu w niedziele. „W ustawie jest luka”

Automat vendingowy autor: Wikipedia CC 4.0 autor: Eliedeon

Handlowcy wynajdują coraz więcej sposobów uniknięcia zakazu handlu w niedzielę. Jednym z nich są tzw. showroomy.

W nich ogląda się produkty, ale zamawia się je przez internet. Oprócz tego będą stacje benzynowe z rozbudowującymi się już odpowiednimi działami oraz tzw. automaty vendingowe, czyli takie, w których możemy kupić słodycze, kanapki, kawę, a wkrótce także telewizory czy ubrania.

Czytaj też: Ten projekt ma zrewolucjonizować drobny handel. Dzięki niemu zapłacisz kartą dosłownie wszędzie

Tę lukę w ustawie zauważyło Forum Obywatelskiego Rozwoju, która nazwała ustawę „bublem roku”.

Czytaj też: Handel w niedzielę będzie możliwy. Zobacz gdzie zrobisz niedzielne zakupy po 1 marca 2018 roku

Forum uważa, że handlowcy obejdą ustawę sprzedając z automatów „symbole towarów”. W praktyce oznacza to, że mogli będą sprzedawać prawie wszystko!

To będzie możliwe, ponieważ zgodnie z art. 6.1 pkt 20 ustawy zakaz handlu nie obowiązuje „w przypadku handlu towarami z automatów”. W dodatku ustawa nie określa, gdzie mogą stać automaty i co można z nich kupić. Sklepy mogą więc próbować ustawiać automaty z różnymi towarami i polecić pracownikom stałe ich uzupełnianie. Natomiast towar, według Forum, będzie można odbierać w miejscu, które nie będzie w rozumieniu ustawy „placówką handlową”.

Źródło: WP finanse

3 KOMENTARZE

  1. Totalitarna opozycja zapowiada, że to „bubel roku”. Cóż, jeżeli efektem tego „bubla” będzie, że 80% pracowników nie będzie pracowało w niedzielę to dość wydajny będzie ten „bubel”.

    • TO ja mam jeszcze lepszy pomysł: załatwmy taką ustawę żeby 100% ludzi nie pracowało przez cały rok – to będzie dopiero świetna ustawa i bardzo wydajny „niebubel” 😀

  2. nie ośmieszajcie się, kupowanie ubrania z automatu lub telewizora??? ile ich w ten sposób sprzedadzą, przecież automatyzacja tego procesu bedzie kosztowac więcej niż zarobek…
    Jakoś niemcy potrafią żyć, mieć się dobrze bez handlu w niedziele, a my to co??? idioci???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here