Petru jeszcze nigdy nie był tak stanowczy. „Nie zgodzę się na połączenie Nowoczesnej z Platformą!”

Ryszard Petru i Katarzyna Labnauer, PAP/ Twitter
Ryszard Petru i Katarzyna Labnauer, PAP/ Twitter

Ryszard Petru nie był raczej znany raczej ze stanowczości i jednoznaczności w swoich wypowiedziach. Tym razem dość zdecydowanie wypowiedział się na temat połączenia Nowoczesnej z Platformą Obywatelska.

Wyjątkowo stanowcza deklaracja Petru:
„Założyłem Nowoczesną. Nie byłem nigdy w Platformie, nie będę nigdy w Platformie. Słyszałem pomysły, żeby się połączyć. Jestem przeciwny połączeniu. Partia taka jak Nowoczesna jest potrzebna w Polsce” powiedział w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News Ryszard Petru. Były lider Nowoczesnej zadeklarował, że „nie pozwoli na połączenie” swojej partii z Platformą.

Czytaj też: „Petru to człowiek prezesa Kaczyńskiego!” Spiskowa teoria posłanki Kukiz’15

Były szef Nowoczesnej tak uzasadnia swoje stanowisko: „Jest grupa ludzi, która uważa, że przedsiębiorczość, że wolność wyboru, że wolność gospodarcza są wartością samą w sobie i uważam, że jest to elektorat ok. 15 proc., który tego typu oferty potrzebuje – ocenił w programie „Gość Wydarzeń” Ryszard Petru. Polityk Nowoczesnej odniósł się w ten sposób do pojawiających się spekulacji na temat połączenia założonej przez niego partii z Platformą Obywatelską”.

Czytaj też: Petru porzuca Nowoczesną? Dziś ma przedstawić nowy polityczny projekt. „Wszytko w tajemnicy przed Lubnauer”

Bardzo zdeterminowany Petru nazwał „bzdurą” pomysł wspólnego startu PO i Nowoczesnej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Poza tym skrytykował opozycję parlamentarną za nieumiejętność wykorzystania licznych wpadek PiS mówiąc:
„PiS pomimo ewidentnych błędów ma relatywnie wysokie poparcie i po stronie opozycji powinna być zaduma, co zrobić, by taka sytuacja w dłuższym okresie nie miała miejsca. Szczególnie że tam ostatnio mamy serie wpadek, które opozycja powinna wykorzystać. Od nagród wypłacanych ministrom, poprzez konflikt z Izraelem i trochę z USA i informacja dzisiaj o uzależnieniu budżetu UE od praworządności”.
– powiedział Petru.

Źródło: Fakt24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here