Poseł Nowoczesnej napisał list do Timmermansa. „Proszę nie iść na żadne kompromisy z Polską”

źródło: youtube

„Obawiamy się, że kroki podejmowane przez rząd Mateusza Morawieckiego będą powierzchowne i obliczone jedynie na zatrzymanie tzw. procedury art. 7 Traktatu. Nie będą zatem oznaczały rzeczywistej naprawy systemu sprawiedliwości, która przywróci praworządność” – zaapelował poseł Nowoczesnej Adam Szłapka do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

Szłapka chce aby Komisja Europejska nie szła na kompromis i prosi o ostracyzm dla oponentów politycznych.

Apel posła Nowoczesnej to odpowiedź na słowa Timmermansa sprzed kilku tygodni, w których zaznaczył, że nie chce już dążyć do głosowania przeciwko Polsce i liczy na szybie rozwiązanie sporu z Warszawą.

Szłapka w środę wystosował list do wiceszefa KE i poprosił do ostrożniejszego traktowania strony polskiej dla dobra Polski.

W swoim liście do wiceszefa Komisji Europejskiej, Szłapka na początku wyraża „uznanie” dla działań podejmowanych przez Fransa Timmermansa „na rzecz obrony praworządności w Polsce”. Poseł opozycji stwierdza nawet, że przez ostatnie dwa lata to właśnie zaangażowanie Timmermansa „dawało nam nadzieję, że Polska nie wyrzekła się wartości europejskich i pozostanie w pełni demokratycznym, respektującym zasady państwem prawa” – podaje portal dorzeczy.pl.

„Mamy nadzieję, że Pańska wizyta w Warszawie będzie przełomowa i spowoduje wycofanie się rządu PiS z niekonstytucyjnych reform w systemie sprawiedliwości. Obawiamy się jednak, że kroki podejmowane przez rząd Mateusza Morawieckiego będą powierzchowne i obliczone jedynie na zatrzymanie tzw. procedury art. 7 Traktatu. Nie będą zatem oznaczały rzeczywistej naprawy systemu sprawiedliwości, która przywróci praworządność. Uważamy, że w sprawach fundamentalnych, konstytucyjnych, tj. utrzymania trójpodziału władzy, niezależności sądów i niezawisłości sędziów, nie może być miejsca na kompromisy. A politycy nierespektujący tych zasad powinni się spotkać z ostracyzmem” – stwierdza poseł.

„Apeluję do Pana, w imieniu własnym i milionów Polaków, o konsekwentnie trwanie na straży art. 2 Traktatu o UE. (…) Jeśli pozwoli się na erozję tych wartości w Polsce, będzie to jednoznaczne z wypchnięciem Polaków ze Wspólnoty europejskiej, a Polski z UE” – apelował.

Zobacz: Polka oszukana przez „amerykańskiego komandosa”. Zaślepiona kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Źródło: dorzeczy.pl

16 KOMENTARZE

  1. Skąd się takie parchy biorą. W żadnym innym kraju to jest nie do pomyślenia, u nas to normalne i jeszcze się takiego gościa zaprasza do mediów. To sie musi zmienić.

  2. Jakim trzeba być skurwysynem żeby taki list napisać. I taka menda urodziła się w Polsce i polski chleb jadła. Kim są jego rodzice parcha ? Co to z rodzina ? W Polsce jest za dużo tzw. „demokracji”…o wiele za dużo, ten gnój jest tego ewidentnym przykładem…

  3. W nastepnych wyborach to bedziemy zadali aby w rzadzie zasiedli tylko i wlacznie Polacy.Polska jest dla Polakow a nie dla tych co maja pochodzenie Polskie,bo jak widzicie wszyscy,Ci co nie maja pochodzenie polskiego dziela Polske i sa przeciw temu zeby Polske karac tylko slepy tego nie widzi

  4. Uwazam ze kazdy posel naszego Sejmu ktory takie listy pisze , jak tez dziala na szkode nasego kraju powinien natychmiast zostac pozbwiony praw posla i zostac surowo ukarany a zdrade POLSKI I narodu. to samo powinno dotyczyc poslow w euro parlamencie..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here