Pozwolił schronić się zamachowcom z Paryża we własnym mieszkaniu. Został uniewinniony

źródło: youtube

Sąd oczyścił z zarzutu pomocy zamachowcom Jawada Bendaouda, który wynajął mieszkanie dżihadystom, stojącym za krwawym atakiem terrorystycznym w Paryżu w 2015 roku.

„Zamachowcy Abdelhamid Abaaoud i Chakib Akrouh ukryli się w mieszkaniu Jawada Bendaouda po tym, jak 13 listopada z grupą innych terrorystów przeprowadzili serię zamachów, w których zginęło 130 osób, a kolejnych 350 zostało rannych” – przypominał TVN24.

Paryski sąd orzekł w środę, że nie ma dowodów na to, iż Bendaoud mógł wiedzieć o związku Abaaouda i Akrouha z organizacją terrorystyczną. Oskarżony wynajął za 150 euro mieszkanie zamachowcom. Obaj zabici zostali 18 listopada 2015 roku w mieszkaniu Bandauda. Podczas aresztowania powiedział przed kamerami, że jest niewinny.

Sprawa dotyczy zamachu z 13 listopada 2015 roku. Mowa o atakach na stadion Stade de France, salę koncertową Bataclan oraz na kawiarnie i restauracje w centrum Paryża. Ostatni żyjący z zamachowców – Salah Abdeslam – został zatrzymany w trakcie akcji antyterrorystów w Brukseli.

Zobacz: Sędzia-złodziej niewinny, bo miał „deficyt samokontroli”. Skandaliczna rozprawa. Oskarżyciel w roli obrońcy [WIDEO]

Źródło: TVN24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here