Skandaliczna wypowiedź Grossa. „Morawiecki ma świra, a PiS to nowy ONR”

Gross_NYT_Kłamstwa_brednie_Marsz Niepodległości
Kłamca Jan Tomasz Gross. / Źródło: YouTube

Jan Gross autor książek dotyczących udziału Polaków w Holokauście oraz skandalizującego twierdzenia, że „„w trakcie wojny zabili w gruncie rzeczy więcej Żydów niż Niemców” stwierdził, że „Morawiecki ma świra”.

Powodem takiej opinii maiły być jakieś badania wskazujące, że większość Polaków uważa, że Polacy bardziej ucierpieli niż Żydzi podczas okupacji. Premier Morawiecki – według Grossa – po raz któryś już mówi coś podobnego. Trzeba mieć świra, żeby coś takiego powiedzieć – powiedział Jan Gross.

Czytaj też: Szykują uchwałę o odwołaniu ambasador Izraela z Polski. „W celu podkreślenia powagi sprawy”

Według Grossa Prawo i Sprawiedliwość nie jest już partią, która odcina się od antysemityzmu, ale partią, która „stała się ONR-em”

Czytaj też: Ziemkiewicz mocno o Cimoszewiczu szkalującym polaków. Powinno się nakręcić serial. „Tatuś w stalinowskiej Informacji, synek bezpartyjny komunista”

Komentarz:
To kolejne kłamstwo Grossa. Premier Morawiecki nic takiego nie powiedział. Od „historyka” Grossa odcina się nawet „Gazeta Wyborcza”, która tak napisała: „Gross to raczej historyczny publicysta niż historyk – naginający w swoich publikacjach fakty, skłonny do sądów radykalnych, stronniczych, często po prostu nieuprawnionych” (Paweł Wroński 11 lutego 2016).

Źródło: Onet.pl

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here