Skarbówka oszalała. Każą nowożeńcom tłumaczyć się, ile wydali na wesele

Jak poinformowały lokalne media, Urząd Skarbowy z Ostrowca Świętokrzyskiego wzywa małżeństwa, które zawierały związek małżeński w tym mieście w 2016 roku. Mają podać koszty obsługi ślubu i wesela.

Skarbówkę interesują nawet takie szczegóły, jak koszty fotografa i orkiestry. Jak donosi „Gazeta Ostrowiecka”, fiskus zwrócił się też do Urzędu Stanu Cywilnego w sprawie dostarczenia mu kopii aktów małżeństwa za 2016 rok.

Te młode małżeństwa, które nie dostarczą wymaganych rozliczeń, skarbówka straszy karą w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Oficjalnie rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach tłumaczy, że wezwania nowożeńców są związane z kontrolą podatkową, jaką skarbówka prowadzi wobec jednej firm z podmiotów z tej branży.

Czytaj też: Sensacyjne zeznania w sprawie narkotykowego „dilera gwiazd”. Zamiast kokainy sprzedawał celebrytom leki dla zwierząt?

6 KOMENTARZE

  1. Ta wyglada prowadzenie firmy w małych wioskach. urzedy gnebia firme to wezwia kazdego klienta, zeby tylko komus dowalic i zamknac business. Jakis pisobolszewik ma konkurencyjny business to chca zniszczyc konkurencje.

  2. urzedas tak dlugo zneca sie nad podatnikiem, dopuki nie spotka sobie rownego, ktory mu listownie odpowie, ze ma sie od niego odpierdolic i ze swoimi pieniedzmi moze robic co chce. Zarabia na weselu muzykant, wlasciciel restauracji to oni maja sie tlumaczyc.

  3. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Jak ktoś nie chce płacić podatków niech się nie żeni w UE. Można sobie urządzić wesele w Moskwie, w menu zupa z polonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here